Gazeta weselna

Gazeta weselna za darmo? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Wesele to niezapomniana, ale też kosztowna impreza, a każda dodatkowa atrakcja to… kolejny wydatek. Czasem jednak naprawdę warto go ponieść! Gazeta weselna z pewnością zachwyci każdego, kto weźmie ją do ręki, a przy tym wcale nie musi nadszarpnąć waszych finansów. Czy można mieć ją za darmo? 

Podpowiadamy, co zrobić, jeśli cena gazety weselnej nie mieści się w waszym ślubnym budżecie, a naprawdę bardzo chcielibyście ją mieć. Zresztą całkiem słusznie!

Gazeta weselna za darmo. Jak mieć ją za zero złotych albo chociaż trochę taniej? 😉

Jeśli jej przygotowanie zlecicie profesjonalistom, cena gazety weselnej może wynieść od 1 tys. nawet do 2,5 tys. złotych. Oczywiście nie jednej! To kwota za całe zamówienie. W zależności od tego ile będzie miała stron, co będzie w środku i wydruk ilu sztuk zamówicie, zapłacicie odpowiednio mniej lub więcej.

No, chyba że podejdziecie do tematu kreatywnie! Wtedy może się okazać, że koszt gazety weselnej zmniejszy się znacząco, a przy odrobinie zaangażowania właśnie dzięki niej uda się zaoszczędzić też na innych wydatkach.

Gazeta weselna za darmo, czyli DIY

Możecie ją zrobić samodzielnie, ale zadanie pod tytułem „zróbmy sobie gazetę” jest niezwykle trudne. Trzeba mieć nie tylko pomysł i odpowiednie zdolności (umieć zgrabnie pisać, projektować grafikę i składać publikacje do druku), ale przede wszystkim… dysponować czasem. A o ten przed ślubem naprawdę trudno. W trakcie może się okazać, że to, co wydawało się łatwym zadaniem, przerośnie wasze możliwości. Wtedy pozostaje tylko przyznać, że za usługę projektowania warto było zapłacić. Zwłaszcza gdy zależy wam na jakości, a gazeta weselna za darmo wykonana własnymi siłami nie wygląda tak, jak tego oczekiwaliście.

Gazeta weselna jako tablica ogłoszeń

Druga opcja to oszczędzanie przez polecanie. W dobie Facebooka recenzowanie, udostępnianie i lajkowanie jest na wagę złota, o czym doskonale wiedzą wszyscy usługodawcy. Firma, która nie jest polecana, nie wygra z konkurencją, dlatego po weselu często będziecie proszeni o wystawienie opinii. A gdyby tak polecić swoich usługodawców jeszcze przed ślubem?

Możliwość umieszczenia w gazecie weselnej zgrabnie wkomponowanych reklam to wasza karta przetargowa. W ten prosty sposób możecie wynegocjować z usługodawcami korzystniejsze ceny. Z pewnością nie będą to ogromne kwoty, ale przy tak wielu wydatkach każda złotówka jest na wagę złota. Co wam to daje? Oszczędności w ślubnym budżecie, które w ostatecznym rozrachunku mogą sprawić, że będziecie mieli gazetę weselną za darmo.

To rozwiązanie ma jednak swoje wady. Nie każdemu może spodobać się zamieszczanie w gazecie reklam. Nie każdy z waszych usługodawców może się też na taką formę wymiany korzyści zgodzić. Choć warto przypomnieć mu, że kilkaset osób, które będą miały w rękach waszą gazetę weselną i zabiorą ją później do domu, to całkiem niezła grupa potencjalnych przyszłych klientów.

Jak polecać, żeby nie przesadzić?

Jeśli zdecydujecie się na tę opcję, oto sposoby na to, jak zareklamować usługodawców w gazecie weselnej, aby byli zadowoleni, a reklamowa wstawka nie raziła w oczy. 

  • Baner reklamowy – zgrabny baner z danymi kontaktowymi może przydać się gościom, którzy chcieliby skorzystać w przyszłości z usług wybranych przez was firm. Możecie zamieścić banery przygotowane przez firmę lub poprosić redakcję gazety weselnej o zaprojektowanie takich, które będą pasowały do projektu.
  • Lista weselnych usługodawców – tabelka z informacjami o tym, jaki zespół przygrywał gościom do tańca, kto robił im zdjęcia i pod okiem czyjej kamery byli to ciekawy dodatek w stylu prasowej stopki redakcyjnej.
  • Artykuły sponsorowane – w ten sposób możecie zareklamować niemal wszystkich usługodawców: opisując miejsce wesela (zwłaszcza gdy ma ono ciekawą historię); opowiadając o tym, czemu zdecydowaliście się wynająć akurat tę ekipę foto i wideo; opisując wizytę panny młodej w salonie sukni ślubnych; opowiadając więcej o kwiatach, dodatkach i dekoracjach na waszym weselu oraz osobach, które je przygotowywały.

Reklama oczywiście nie jest obowiązkowa. Jeśli chcecie, możecie swoich usługodawców polecić zupełnie bezinteresownie – z pewnością będzie im miło!

Gazeta weselna za darmo – współpraca reklamowa

Możecie też mieć gazetę weselną za darmo, jeśli zdecydujecie się zareklamować ją np. na łamach swojego bloga albo profilu na IG. Prowadzicie stronę, na której dzielicie się z innymi parami młodymi kolejnymi etapami swoich przygotowań do ślubu? A może jesteście gwiazdą Instagrama, którą obserwują tysiące osób czekających z wypiekami na twarzy na Wasze kolejne stories? Mamy dla dobrą wiadomość!

Z przyjemnością przygotujemy gazetę weselną za darmo w zamian za rzetelną recenzję. Wystarczy, że opowiecie swoim obserwującym o tym, jak wygląda cały proces zamówienia, jak przebiegała współpraca, czy jesteście zadowoleni z efektu i przede wszystkim – już po weselu – jak gazety spodobały się waszym gościom! Zainteresowani? Odezwijcie się na kontakt@gazetaweselna.pl.

Gazetę weselną możecie też… zamówić taniej lub wygrać!

To nie wszystkie opcje! Za darmo możecie zgarnąć też projekt, jeśli weźmiecie udział w konkursie. Co roku organizujemy go na naszych mediach społecznościowych. Zaobserwujcie nasz profil na Facebooku i Instagramie, aby nie ominęły was:

  • konkursy, w których do wygrania będzie darmowa gazeta weselna,
  • akcje promocyjne i zniżki za gazetę dla obserwujących.

Pamiętajcie jednak, że nie musicie czekać na rabaty i konkursy. Będzie nam miło, jeśli po prostu zamówicie ją w standardowej cenie. Obiecujemy, że będzie warto! ❤️

Skomentuj