Gazeta weselna

[Przykłady] Co może zawierać gazeta weselna?

Decyzja o stworzeniu gazety weselnej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Co zamieścić w ślubnym kurierze, żeby nie zanudzić (a wręcz przeciwnie zaciekawić) gości? Możliwości jest naprawdę wiele! Zobacz, co może zawierać gazeta weselna, wybierz najlepsze pomysły i stwórz swój wymarzony, spersonalizowany projekt.

Najważniejszy etap przygotowania projektu to określenie, jakie teksty powinny znaleźć się w gazecie weselnej. Tutaj przyda się odrobina kreatywności i chwila zastanowienia. O czym chcielibyście przeczytać, gdybyście to wy otrzymali taki podarunek od pary młodej? Wiecie? Świetnie! Właśnie to powinniście zawrzeć w swojej gazecie. Dla tych, którzy nie mają głowy do pomysłów, przyda się krótka ściągawka. Oto pomysły na teksty do gazety weselnej, które warto przemyśleć. Zainspirujcie się!

Najlepsze pomysły na teksty do gazety weselnej

TREŚCI SPERSONALIZOWANE

Opowieść o tym, jak się poznaliście

Jak to się stało, że tych dwoje się pokochało? Pierwsza randka, pierwszy pocałunek, pierwsze wspólny plany. To historia, której należy się okładka! Zdecydowanie najważniejszy tekst w gazecie weselnej. Nie wszyscy bliscy wiedzą o tym, jak dokładnie się poznaliście, jak długo jesteście już ze sobą i za co tak właściwie się pokochaliście. Z pewnością chętnie o tym przeczytają, a wy będziecie mieli świetny pretekst do miłych wspominek.

Historia waszych zaręczyn

Jest ślub, więc były zaręczyny. A jakie? Opowiedzcie o nich! To kolejny pomysł na świetny tekst do gazety weselnej. To przecież od dnia zaręczyn wszystko się zaczęło. Efektem tego, że zdecydowaliście się wziąć ślub, jest to, że możecie bawić się ze swoimi bliskimi na waszym weselu i podarować im spersonalizowaną gazetę. Nie możecie pominąć tej historii. Możecie połączyć ją z wcześniejszym pomysłem albo wzbogacić o pamiątkowe zdjęcia.

Trochę o was i waszych pasjach

Bywa, że rodziny są naprawdę duże i przed dniem ślubu nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich cioć, wujków i kuzynostwa przyszłego małżonka. Tak, jak my chcielibyśmy wiedzieć o nich nieco więcej, tak oni chętnie przeczytają o nas. Gazeta weselna to najlepsze miejsce na krótkie notki biograficzne. Mogą mieć formę redakcyjnej notki w stylu „o autorze” lub 5 faktów o parze młodej.

✎ List nowożeńców do siebie z przyszłości

Ten kreatywny pomysł na tekst do gazety weselnej to opcja dla sentymentalnych. Tych z was, którzy lubią chować wspomnienia w pudełku i zaglądać do nich po latach. Zorganizujcie przed ślubem wspólny wieczór, usiądźcie z winem w ręku i napiszcie list do siebie jako małżeństwo. Opiszcie w nim, jak wyobrażacie sobie swoje życie jako mąż i żona, a potem zaplanujcie, że odczytacie go np. w 10 rocznicę ślubu. Warto!

Galeria wspólnych zdjęć

W czasach selfie mamy naprawdę wiele wspólnych zdjęć, którymi chętnie dzielimy się w mediach społecznościowych. Dobry pomysł na materiał do gazety weselnej to wybranie tych najlepszych ujęć i stworzenie z nich galerii. Można rozrzucić je po projekcie lub stworzyć jednostronicową tablicę wspomnień, przeplatając zdjęcia bardziej aktualne skanami tych, które rodzice zrobili nam w dzieciństwie.

PODZIĘKOWANIA

Podziękowanie dla rodziców

Pary młode często zastanawiają się, jak podziękować rodzicom w kreatywny sposób tak, aby często wracali z łezką w oku do dnia naszego ślubu. W gazecie weselnej znajdzie się miejsce także na spersonalizowane podziękowanie dla rodziców, przelane na papier prosto z serca. Może mieć formę tekstu lub grafiki tak, aby po ślubie łatwo było wziąć je w ramę i powiesić wśród zdjęć z tego pięknego dnia.

Podziękowania dla gości

Gazeta to nie tylko atrakcja weselna, ale też piękny pomysł na podziękowanie dla gości. Zamieśćcie w niej kilka słów wdzięczności – za obecność i przejechane dla was kilometry, za życzenia i podarunki, za wsparcie i dobre słowo w tym dniu.

Podziękowania dla świadków

Komu jeszcze można i warto podziękować na łamach gazety weselnej? Jest taka dwójka, która prawdopodobnie towarzyszy wam od początku przygotowań do ślubu – świadkowie. Podziękujcie im za wsparcie, za pomocną dłoń i każdą radę. Za taki panieński i kawalerski należą im się brawa!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Menu weselne

Bardziej praktyczna część gazety weselnej to idealne miejsce na zamieszczenie weselnego menu. Spis ciepłych posiłków wraz z godzinami, o których będą wydawane, pozwoli gościom wrócić ze spaceru na czas i pyszny barszcz nie przejdzie im koło nosa. Możecie tam zamieścić też informacje np. o wegańskim menu dla gości.

Plan stołów

Dziś zdecydowanie najpopularniejsza opcja to tzw. wesela usadzane, gdzie para młoda wyznacza konkretne miejsca gościom: dla wygody własnej i ich. Jeśli macie w planach takie rozwiązanie, możecie umieścić w gazecie weselnej plan stołów, dzięki któremu gościom łatwiej będzie znaleźć swoje miejsce. Pamiętaj tylko, aby rozdać taką gazetę w odpowiednim momencie, ale o tym przeczytacie we wpisie:

Harmonogram ślubu i wesela

Dla par, które planują specjalne atrakcje dla gości i lubią mieć wszystko zaplanowane co do godziny, gazeta weselna może posłużyć jako informator. Można zamieścić w niej godzinowy plan wesela z wyszczególnieniem ważniejszych momentów (np. podziękowania dla rodziców, pokazu sztucznych ogni), aby żaden z gości ich nie przegapił.

TROCHĘ ROZRYWKI

Humor weselny

Kilka najlepszych żartów o tematyce ślubno-weselnej to również świetny pomysł na tekst do takiej gazety. Spodoba się zwłaszcza wujkom, którzy uwielbiają zabawiać towarzystwo przy stole. Uwaga! Warto wybierać takie dowcipy o małżeństwie, które nie urażą nikogo z zaproszonych.

Horoskop na poślubny tydzień

Kolejna dawka humoru to zaprezentowany w niecodziennej formie horoskopu, w którym możecie powiedzieć gościom, co czeka ich w nadchodzącym tygodniu. Kto będzie leczył kaca, a kto odsypiał całonocną imprezę?

Krzyżówka o parze młodej

W dniu swojego ślubu to wy powinniście być w świetle reflektorów. Jesteście bohaterami tego pięknego dnia, więc nie nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić, jak dobrze goście znają waszą historię. Krzyżówka o parze młodej to ciekawy pomysł na urozmaicenie gazety weselnej, a zasady tej rozrywki ustalacie wy. Nagroda dla pierwszej osoby, która przekaże poprawne rozwiązanie świadkowi? Świetny pomysł!

Quiz dla gości weselnych

Jakim typem gościa weselnego jesteś? Na pewno wiele osób chciałoby poznać odpowiedź na to pytanie. Umożliwcie to swoim gościom weselnym, zamieszczając krótką ankietę. Gość idealny a może weselny maruda? Stosowne opisy sprawią, że żaden wynik nie będzie zły, zwłaszcza gdy potraktujemy go z przymrużeniem oka.

Grunt to kreatywność!

Co jeszcze możecie zamieścić w gazecie weselnej? Ogranicza was tylko kreatywność. Możecie wyrazić w niej siebie albo postawić na bardziej praktyczne informacje dla gości. Najważniejsze jest, aby w waszym ślubnym dzienniku znalazło się tylko to, co odpowiada wam i spodoba się waszym gościom – w końcu to atrakcja weselna dla nich i pamiątka dla was.

WSKAZÓWKA: Jeśli nie wiecie, jakie teksty sprawdzą się w waszej gazecie weselnej, zapytajcie swoich gości, co chcieliby w niej zobaczyć. No, chyba że to ma być dla nich niespodzianka! Wtedy musicie wybrać sami lub poprosić o pomoc kogoś wtajemniczonego np. świadków.

Po więcej inspiracji zajrzyjcie na → www.gazetaweselna.pl/wycena