Gazeta weselna

Co może zawierać gazeta weselna? Garść pomysłów

Decyzja o stworzeniu gazety weselnej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Co zamieścić w ślubnym kurierze, żeby nie zanudzić (a wręcz przeciwnie: zaciekawić) gości? Możliwości jest naprawdę wiele! Zobaczcie, co może zawierać gazeta weselna, wybierzcie najlepsze pomysły i stwórzmy wspólnie wasz wymarzony projekt.

Gazeta weselna to dziennik wydany z okazji waszego ślubu. Opowiada o was i waszej miłości, ale nie tylko. Możecie zawrzeć w niej co tylko chcecie! To do was należy decyzja, co będzie zawierała gazeta, która uświetni wasze wesele i znajdzie się w rękach waszych gości. Zastanówcie się tylko. O czym chcielibyście przeczytać, gdybyście to wy otrzymali taki podarunek od pary młodej? Wiecie? Świetnie! Właśnie to powinniście zawrzeć w swojej gazecie. Dla tych, którzy nie mają głowy do pomysłów, przyda się krótka ściągawka. Oto najlepsze pomysły na to, co może zawierać gazeta weselna. Które z nich wybralibyście dla siebie?

Co może zawierać gazeta weselna?

TEKSTY DO GAZETY WESELNEJ

Opowieść o tym, jak się poznaliście

Jak to się stało, że tych dwoje się pokochało? Pierwsza randka, pierwszy pocałunek, pierwsze wspólny plany. To historia, której należy się okładka! Zdecydowanie najważniejszy tekst w gazecie weselnej. Nie wszyscy bliscy wiedzą o tym, jak dokładnie się poznaliście, jak długo jesteście już ze sobą i za co tak właściwie się pokochaliście. Z pewnością chętnie o tym przeczytają, a wy będziecie mieli świetny pretekst do miłych wspominek.

Historia waszych zaręczyn

Jest ślub, więc były zaręczyny. A jakie? Opowiedzcie o nich! To kolejny pomysł na świetny tekst do gazety weselnej. To przecież od dnia zaręczyn wszystko się zaczęło. Efektem tego, że zdecydowaliście się wziąć ślub, jest to, że możecie bawić się ze swoimi bliskimi na waszym weselu i podarować im tę właśnie gazetę. Nie możecie pominąć tej historii. Zalecamy ubarwić ją zdjęciami z tego wydarzenia!

Coś o was i waszych pasjach

Bywa, że rodziny są naprawdę duże i przed dniem ślubu nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich cioć, wujków i kuzynostwa przyszłego małżonka. Tak, jak my chcielibyśmy wiedzieć o nich nieco więcej, tak oni chętnie przeczytają o nas. Gazeta weselna to najlepsze miejsce na krótkie notki biograficzne. Mogą mieć formę redakcyjnej notki w stylu „o autorze” lub np. 5 faktów o parze młodej.

✎ List do siebie z przyszłości

Ten kreatywny pomysł na tekst do gazety weselnej to opcja dla sentymentalnych. Tych z was, którzy lubią chować wspomnienia w pudełku i zaglądać do nich po latach. Zorganizujcie przed ślubem wspólny wieczór, usiądźcie z winem w ręku i napiszcie list do siebie jako małżeństwa. Opiszcie w nim, jak wyobrażacie sobie swoje życie jako mąż i żona, jakie macie marzenia, co chcielibyście wspólnie zrealizować. Odczytajcie go np. w 10 rocznicę ślubu. Warto!

COŚ DO OGLĄDANIA

Galeria wspólnych zdjęć

W czasach selfie mamy naprawdę wiele wspólnych zdjęć, którymi chętnie dzielimy się w mediach społecznościowych. Dobry pomysł na materiał do gazety weselnej to wybranie tych najlepszych ujęć i stworzenie z nich galerii. Można rozrzucić je po projekcie lub stworzyć jednostronicową tablicę wspomnień.

Zdjęcia z dzieciństwa

Swoje aktualne zdjęcia możecie poprzeplatać skanami tych, które rodzice zrobili wam w dzieciństwie. Gazeta weselna to idealne miejsce do tego, żeby wrócić pamięcią do dawnych lat i ożywić nieco kadry z waszego dzieciństwa. To bez wątpienia będzie ciekawa podróż dla waszych gości. Jak myślicie, czy zgadną, który z bobasów na zdjęciu to pan młody, a gdzie skryła się panna młoda?

Karykatura weselna

 A może karykatura zamiast zdjęcia? To da się zrobić! Jeśli tylko macie do siebie dystans i nie boicie się zobaczyć satyrycznej, rysunkowej wersji siebie – śmiało. Karykatura weselna to piękna pamiątka, która po ślubie będzie rewelacyjnie wyglądała w ramce tuż obok zdjęć ze ślubu.

PODZIĘKOWANIA W GAZECIE WESELNEJ

Podziękowanie dla rodziców

Pary młode często zastanawiają się, jak podziękować rodzicom w niebanalny sposób tak, aby często wracali z łezką w oku do dnia ślubu swoich pociech. W gazecie weselnej znajdzie się miejsce także na podziękowanie dla nich, przelane na papier prosto z serca. Może mieć formę tekstu lub grafiki tak, aby łatwo było oprawić je w ramę i powiesić wśród zdjęć z tego pięknego dnia.

Podziękowania dla gości

Co jeszcze może zawierać gazeta weselna? Kilka słów podziękowania dla tych, którzy zdecydowali się dzielić z wami ten dzień. To naprawdę piękny pomysł na podziękowanie dla gości. Zamieśćcie w gazecie kilka słów wdzięczności – za obecność i przejechane dla was kilometry, za życzenia i podarunki, za wsparcie i dobre słowo w tym dniu.

Przykładowe teksty podziękowań dla gości znajdziecie w naszym wpisie: Podziękowania dla gości. Najpiękniejsze teksty z miłości i wdzięczności! 

Podziękowania dla świadków

Komu jeszcze można i warto podziękować na łamach gazety weselnej? Jest taka dwójka, która prawdopodobnie towarzyszy wam od początku przygotowań do ślubu – świadkowie. Podziękujcie im za wsparcie, za pomocną dłoń i każdą radę. Za panieński i kawalerski z pewnością też należą im się brawa!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Menu weselne

Gazeta weselna może zawierać także bardziej praktyczne informacje. To idealne miejsce na zamieszczenie weselnego menu. Spis ciepłych posiłków wraz z godzinami, o których będą wydawane, pozwoli gościom wrócić ze spaceru na czas i pyszny barszcz nie przejdzie im koło nosa. Możecie tam zamieścić też informacje np. o menu wegańskim albo czekających na słodkim stole przysmakach dla najmłodszych. 

Plan stołów

Planowanie miejsc na weselu to dziś już standard. Jeśli macie w planach takie rozwiązanie, możecie umieścić w gazecie weselnej plan stołów, dzięki któremu gościom łatwiej będzie znaleźć swoje miejsce. Pamiętaj tylko, aby rozdać taką gazetę w odpowiednim momencie, ale o tym przeczytacie we wpisie: Jak podarować gazetę weselną gościom?

Harmonogram ślubu i wesela

Dla par, które planują specjalne atrakcje dla gości i lubią mieć wszystko zaplanowane co do godziny, gazeta weselna posłuży jako informator. Można zamieścić w niej godzinowy plan wesela z wyszczególnieniem ważniejszych momentów np. podziękowania dla rodziców, pokazu sztucznych ogni itp. Dzięki temu żaden z gości ich nie przegapi.

GAZETOWA SEKCJA Z ROZRYWKĄ

Humor weselny

Kilka najlepszych żartów o tematyce ślubno-weselnej to również świetny pomysł na gazetę. Spodoba się zwłaszcza wujkom, którzy uwielbiają zabawiać towarzystwo przy stole. Uwaga! Warto wybierać takie dowcipy o małżeństwie, które nie urażą nikogo z zaproszonych.

Horoskop na poślubny tydzień

A gdyby tak powróżyć trochę z fusów (albo pustych kieliszków) i zdradzić gościom, co czeka ich w nadchodzącym, poweselnym tygodniu? Kto będzie leczył kaca, a kto odsypiał całonocną imprezę? Horoskop weselny prawdę im powie! Wy natomiast dowiecie się z niego, czy gwiazdy są wam przychylne i co czeka was w małżeństwie.

Krzyżówka o parze młodej

W dniu swojego ślubu to wy powinniście być w świetle reflektorów. Jesteście bohaterami tego pięknego dnia, więc nie nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić, jak dobrze goście znają waszą historię. Krzyżówka o parze młodej to ciekawy pomysł na urozmaicenie gazety weselnej, a zasady tej rozrywki ustalacie wy. Nagroda dla pierwszej osoby, która przekaże poprawne rozwiązanie świadkowi? Świetny pomysł!

Quiz dla gości weselnych

Jakim typem gościa weselnego jesteś? Na pewno wiele osób chciałoby poznać odpowiedź na to pytanie. Umożliwcie to swoim gościom weselnym, zamieszczając krótką ankietę. Gość idealny a może weselny maruda? Stosowne opisy sprawią, że żaden wynik nie będzie zły, zwłaszcza gdy potraktujemy go z przymrużeniem oka.

Pomysł na gazetę? Grunt to kreatywność!

Co jeszcze może zawierać gazeta weselna? Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia, no i może trochę liczba stron. Możecie wyrazić w niej siebie albo postawić na bardziej praktyczne informacje dla gości. Najważniejsze jest, aby w waszym ślubnym dzienniku znalazło się tylko to, co odpowiada wam i spodoba się waszym gościom – w końcu to atrakcja weselna dla nich i pamiątka dla was.

WSKAZÓWKA: Jeśli nie wiecie, jakie teksty sprawdzą się w waszej gazecie weselnej, podczas rozwożenia zaproszeń zapytajcie swoich gości, co chcieliby w niej zobaczyć. No, chyba że to ma być dla nich niespodzianka! Wtedy musicie zdać się na siebie lub poprosić o pomoc kogoś wtajemniczonego np. świadków.

Po więcej inspiracji na to, co może zawierać gazeta weselna, zajrzyjcie na 

Skomentuj