Do pobrania Ślub i wesele

Kolorowanki weselne – Książeczka Weselnych Przygód [DO POBRANIA]

Kolorowanki weselne. Czy warto je przygotować? Jeśli tylko planujecie wesele z dziećmi – bez dwóch zdań: TAK. Kosztują niewiele (w tym artykule pobierzesz je za darmo), a zapewniają rozrywkę najmłodszym i… spokój rodzicom. Przynajmniej na jakiś czas!

Kolorowanki weselne dla dzieci

Czy warto?

Nie ma wątpliwości, że kolorowanki weselne to niewielki wydatek, który warto ponieść. Pamiętajcie, że animator będzie z dziećmi tylko kilka godzin, a kolorowanki przez całe wesele. To ich największy plus. Obrazki do pokolorowania zajmą ich na jakiś czas, a jeśli w środku znajdą się też ciekawe, dostosowane do wieku najmłodszych gości, łamigłówki – zapewnicie im zajęcie na dłuższą chwilę.

Pamiętajcie, że wesele z perspektywy dziecka to długa i nudna impreza – chętniej pooglądałyby bajki albo po prostu poszły spać. Kolorowanka (choćby była najprostsza) będzie dla nich 100 razy ciekawsza od tego, co dzieje się wokół.

A dla Was? To pewnego rodzaju pewność, że zajęte kolorowankami dzieci nie przeszkodzą w ważnych chwilach – nie wbiegną w kadr podczas krojenia tortu albo nie wpadną pod nogi podczas pierwszego tańca. Sytuacja win-win.

Ile to kosztuje?

Nic! Pięknie zaprojektowane kolorowanki weselne dla dzieci pobierzecie za darmo na dole tego wpisu. Poniesiecie tylko koszt wydruku (tuszu i papieru) oraz dodatkowych akcesoriów takich jak np. kredki. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę, jak dużą radość taka atrakcja wywoła na twarzy najmłodszych gości.

O czym trzeba pamiętać?

Jest kilka ważnych kwestii, o których nie możecie zapomnieć.

  • Kolorowanki weselne nie zastąpią animatora ani rodzica, który zaopiekuje się dziećmi podczas wesela. Nadal musicie mieć na nie oko!
  • Do kolorowanek musicie dokupić kredki – tyle zestawów, ile będziecie dzieciaków. Możecie wybrać zwykłe albo takie spersonalizowane pod kątem wesela.
  • Wydrukujcie więcej książeczek niż dzieci na weselu, żeby na pewno nie zabrakło ich dla nikogo. Nie ma nic gorszego niż rozpacz dziecka, którego kolorowanka została zalana napojem, a nie ma nowej, która zastąpi tę zniszczoną.

Książeczka Weselnych Przygód

Książeczka Weselnych Przygód to zestaw kolorowanek i zagadek w formie zgrabnej książeczki o ślubnej tematyce, które przygotowaliśmy z myślą o parach młodych planujących wesele z dziećmi. Zainteresowani? Słusznie!

Co znajdziecie w środku?

Para nowożeńców, która pojawia się już na okładce, towarzyszy najmłodszym przez wszystkie zadania, które napotkają w książeczce. W środku czeka aż 14 stron wypełnionych zadaniami, a każda z tych stron nadaje się do pokolorowania. Zadania przygotowane są tak, aby poradziły się z nimi dzieci w różnym wieku – również te najmłodsze (choć maluszki mogą czasem potrzebować niewielkiej pomocy rodziców).

 Książeczka Weselnych Przygód przygotowana została we współpracy z Julią Asińską-Ziębą (@ziebka.ilustracje), która odpowiada za cudowną oprawę graficzną tego projektu. 

Skąd ją wziąć?

Kliknijcie w poniższy link i pobierzecie Książeczkę Weselnych Przygód na swój komputer, telefon lub tablet. Jeśli macie problem z jej pobraniem, napiszcie na kontakt@gazetaweselna.pl

Instrukcja drukowania kolorowanek

Przed Wami kilka prostych kroków:

  1. Wydrukujcie kolorowankę na papierze formatu A4 (może być zwykły lub nieco grubszy – byle nie powlekany, bo będzie po nim trudno malować). Drukujcie dwustronnie z odbiciem wzdłuż krótkiej krawędzi – to ważne, żeby obrazki i strony dobrze układały się po złożeniu książeczki na pół.
  2. Kolorowanki zszyjcie na środku lub przewiążcie przez zrobione na środku dziurki ozdobną nitkę albo wstążkę – chodzi o to, żeby książeczka się nie rozpadła.
  3. Złóżcie kartki na pół, dokładnie zaginając brzeg. Złożone kolorowanki możecie przygnieść np. kilkoma ciężkimi książkami na noc, żeby ładnie je sprasować.

Gotowe!

Skomentuj