Gazeta weselna

Gazeta na weselu. Jak podarować ją gościom?

Zdecydowaliście, że gazeta na weselu musi pojawić się również u Was? Świetnie! Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób podarować ją gościom? Ta wdzięczna atrakcja weselna może stać się też elementem dekoracji. Oto garść pomysłów, jak najlepiej ją wyeksponować.

Prawdopodobnie nie ma drugiej bardziej uniwersalnej atrakcji niż gazeta na weselu. Skąd ten wniosek? Pięknie zaprojektowana i wypełniona spersonalizowanymi informacjami gazeta weselna może służyć jako:

  • informator weselny,
  • prezent dla gości weselnych,
  • podziękowanie dla rodziców,
  • piękna pamiątka ślubu,
  • a także element dekoracji.

Trzeba tylko wiedzieć, jak wyeksponować ją, aby trafiła do każdego. W końcu takiej atrakcji nie może nikt pominąć! Oto nasze pomysły na wykorzystanie gazet na weselu.

Jak przekazać gazetę weselną gościom?

Gazeta na weselu – pomysł 1

W ręce gości tuż po ślubie

Jeśli w gazecie weselnej planujecie zamieścić plan stołów lub mapę z dojazdem do sali, warto podarować ją gościom jeszcze przed przyjazdem na salę. Będą mogli sprawdzić, gdzie jest ich miejsce, dzięki czemu unikniecie zamieszania po przyjeździe do domu weselnego. Doskonałe rozwiązanie to podarowanie gazety weselnej pod kościołem lub urzędem stanu cywilnego. Możecie poprosić świadków lub rodziców, aby przekazywali po egzemplarzu gazety każdemu z gości, który będzie składał wam życzenia (o ile nie będziecie przyjmować ich dopiero po przyjeździe na salę). 

Gazeta na weselu – pomysł 2

Przy wejściu na salę weselną

Dla tych, którzy nie chcą rozdawać gazet  tuż po ceremonii, dobrym pomysłem jest wyeksponowanie ich przy wejściu na salę weselną. To ostatnia szansa na przekazanie gościom gazety z zamieszczonym w niej planem usadzenia. Zaraz po przyjeździe każdy będzie mógł wziąć egzemplarz dla siebie i udać się z nim do stolika. Możecie przygotować kosz, w którym będą czekały na gości, ale też rozwiesić je np. na sznurkach w ozdobnej ramie. Podejdźcie do tematu kreatywnie!

Gazeta na weselu – pomysł 3

W określonym miejscu na sali

Gazety mogą też czekać na gości gdzieś na sali – w drewnianej skrzynce, eleganckim gazetniku albo po prostu ułożone na stoliku w otoczeniu pięknych kwiatów i lampionów.

Możecie zaaranżować specjalny kącik z gazetami. Dla takiej atrakcji weselnej warto przygotować osobne miejsce! Przy stoliku prasowym z gazetami goście będą mogli przycupnąć, aby odpocząć na chwilę od weselnego zgiełku. Nie zapomnijcie tylko przekazać im, gdzie znajdą gazety – możecie poprosić zespół lub DJ-a, żeby poinformowali o przygotowanej przez was atrakcji i pokierowali gości w odpowiednie miejsce.

Gazeta na weselu – pomysł 4

Zwinięta w rulon obok nakrycia

Zdecydowanie najpopularniejszy pomysł na przekazanie gazety weselnej gościom to umieszczenie jej obok każdego nakrycia. Tak, jak z reguły umiejscawia się inne podziękowania czy winietki: nad talerzem, obok niego lub na nim np. wzdłuż serwetki. W tym przypadku gazeta weselna powinna być zwinięta w zgrabny rulon i przewiązana ozdobną wstążką, jutowym sznurkiem lub rafią – będzie piękną ozdobą stołów i niemałym zaskoczeniem dla gości.

Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że atrakcja nie ominie wtedy nikogo, bo każda osoba na pewno dostanie swój egzemplarz gazety. Tylko od niej zależy, czy zabierze ją później ze sobą – choć z doświadczenia wiemy, że tak!

Gazeta na weselu – pomysł 5

Wyeksponowana na stołach

Nie musicie zwijać gazet w rulon, jeśli obawiacie się, że po rozłożeniu stracą swój kształt. Na stołach z pewnością znajdzie się miejsce dla nich w całości np. na talerzu zamiast serwetki albo nakrycia – mogą powitać gości przy stołach, na których talerze pojawią się dopiero wraz z pierwszym daniem. Przyznajcie, że stół z rozłożonymi gazetami weselnymi wygląda naprawdę pięknie, prawda?

Gazeta na weselu – pomysł 6

Do rąk własnych w trakcie wesela

Ci, którzy uwielbiają tworzyć piękne wspomnienia i chwile, do których później wszyscy będą wracać z uśmiechem, mogą zaplanować rozdanie gazet weselnych na konkretną godzinę np. tuż po podziękowaniu dla rodziców. Kiedy wszyscy goście wyjdą zza stołów, aby wraz z wami odśpiewać „sto lat” rodzicom pary młodej, możecie zaskoczyć ich właśnie takim podarunkiem.

Jak to zorganizować? Poproście o pomoc waszych świadków, rodzeństwo lub przyjaciół. Gazety weselne możecie umieścić w gustownych koszach, a wyznaczone do tego osoby rozdadzą je w odpowiednim momencie. Jeśli chcą, mogą zabawić się w weselnych kurierów na wzór amerykańskich paperboy’ów. To również świetne zadanie dla zaproszonych na wesele dzieci, które chcecie zaangażować w ten dzień.


JESZCZE NIE ZAMÓWILIŚCIE GAZETY WESELNEJ?
Możecie to zrobić na www.gazetaweselna.pl.

Skomentuj