Gazeta weselna

5 sposobów na to, jak podarować gazetę weselną gościom

Zdecydowaliście, że chcecie mieć gazetę na swoim weselu. Świetnie! Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób podarować ją gościom? To wdzięczna atrakcja weselna, która może stać się też elementem dekoracji. Oto garść pomysłów, jak najlepiej ją wyeksponować.

Prawdopodobnie nie ma drugiej bardziej uniwersalnej atrakcji weselnej niż gazeta. Skąd ten wniosek? Pięknie zaprojektowana i wypełniona spersonalizowanymi informacjami gazeta weselna może służyć nie tylko jako informator, jako prezent dla gości weselnych, podziękowanie i pamiątka dla rodziców, ale również element dekoracji.

Trzeba tylko wiedzieć, jak wyeksponować gazetę weselną, aby trafiła do każdego. Takiej atrakcji weselnej nie może przecież pominąć nikt!

1. W ręce gości przed ceremonią

Jeśli w gazecie weselnej planujecie zamieścić plan stołów, warto podarować ją gościom jeszcze przed przyjazdem na salę. Będą mogli sprawdzić, gdzie jest ich miejsce, dzięki czemu unikniecie zamieszania po przyjeździe do domu weselnego. Doskonałe rozwiązanie to podarowanie gazety weselnej pod kościołem lub urzędem stanu cywilnego.

Opcji jest kilka:

  • możecie umieścić zwinięte w rulon gazety weselne w ozdobnym koszu przed wejściem, aby każdy z przyjeżdżających gości mógł wziąć egzemplarz dla siebie (ryzykujecie jednak, że nie skupią się na tym, co ważne podczas ceremonii);
  • możecie poprosić świadków lub bliską osobę, aby rozdawali gazety weselne każdemu z gości, który będzie składał wam życzenia (o ile nie planujecie przyjmować ich dopiero po przyjeździe do domu weselnego).

2. Przy wejściu na salę

Dla tych, którzy nie chcą rozdawać gazet przed albo tuż po ceremonii, dobrym pomysłem jest wyeksponowanie ich przed wejściem na salę weselną. To kolejna szansa, aby podarować gościom gazetę z zamieszczonym w niej planem usadzenia. Będzie stanowiła element dekoracji – w zależności od stylu wesela można umieścić ją w drewnianych skrzynkach lub na eleganckim stoliku w otoczeniu pięknych kwiatów i lampionów.

3. Na stołach tuż obok nakrycia

Zdecydowanie najpopularniejszy pomysł na podarowanie gościom gazety weselnej to umieszczenie jej obok każdego nakrycia. Tak, jak z reguły umiejscawia się inne podziękowania: nad lub obok talerza, ewentualnie wzdłuż niego np. na serwetce. W tym przypadku gazeta weselna powinna być zwinięta w zgrabny rulon i przewiązana ozdobną wstążką, jutowym sznurkiem lub rafią – będzie piękną ozdobą stołów i na pewno ucieszy każdego gościa, który pojawi się obok swojego miejsca.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że każdy gość na pewno dostanie swój egzemplarz gazety. Nikogo ta atrakcja nie ominie. Tylko od niego zależy, czy zabierze ją później ze sobą – choć z doświadczenia wiemy, że tak! Minus? W gazecie podarowanej w ten sposób nie umieścicie planu rozsadzenia gości, ponieważ… dostaną ją już, kiedy znajdą swoje miejsca.

4. W specjalnie przygotowanym miejscu

Naszym zdaniem dla takiej atrakcji weselnej warto przygotować osobne miejsce tak, jak na księgę gości. Może to być nawet ten sam stolik! Albo specjalnie zaaranżowany kącik na sali, gdzie gazety będą czekały na waszych bliskich – warto jednak poinformować ich o tym wcześniej. Możecie sami wskazać im, skąd wziąć gazetę weselną, albo poprosić zespół lub DJ-a, żeby poinformowali o przygotowanej przez was atrakcji i pokierowali gości w odpowiednie miejsce.

5. Podczas podziękowania

Ci, którzy uwielbiają tworzyć piękne wspomnienia i chwile, do których później wszyscy będą wracać z uśmiechem, mogą zaplanować rozdanie gazet weselnych na konkretną godzinę np. tuż po podziękowaniu dla rodziców. Kiedy wszyscy goście wyjdą zza stołów, aby wraz z wami odśpiewać „sto lat” rodzicom pary młodej, możecie zaskoczyć ich właśnie takim podarunkiem.

Jak to zorganizować? Poproście o pomoc waszych świadków, rodzeństwo lub obsługę. Gazety weselne możecie umieścić w gustownych koszach, a wyznaczone do tego osoby rozdadzą je w odpowiednim momencie. To również świetne zadanie dla zaproszonych na wesele dzieci, które chcecie zaangażować w ten dzień.

Uwaga – nie jest dobrym pomysłem umieszczanie w gazecie weselnej menu i harmonogramu wesela, jeśli planujecie rozdawać ją dopiero koło północy.


JESZCZE NIE ZAMÓWILIŚCIE GAZETY WESELNEJ?
Możecie to zrobić na www.gazetaweselna.pl.