Do pobrania Związki

Gra dla par „Karty Relacji” – 72 trudne pytania, które warto zadać sobie w związku [DO POBRANIA]

Gra dla par, która pomoże wzmocnić wasz związek? Mamy ją! Przed wami „Karty Relacji” — zestaw kart do gry we dwoje. To narzędzie, które pozwoli wam lepiej poznać siebie nawzajem, porozmawiać o trudnych tematach i zbudować solidny fundament, na którym wasz związek będzie mógł piąć się w górę. A co najlepsze, karty są do pobrania całkiem ZA DARMO!

Stawianie trudnych pytań w związku to prosty sposób na pogłębienie relacji, zrozumienie drugiej połówki oraz budowanie zaufania. Dzięki nim wzrasta nasza samoświadomość. Możemy lepiej poznać siebie, a tym samym zrozumieć swoje emocje i zachowania. To z kolei przekłada się na relacje z bliskimi i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Karciana gra dla par to jeden ze sposobów na szczęście w partnerstwie — o pozostałych możecie przeczytać w naszym poprzednim wpisie „10 sposobów na szczęśliwe małżeństwo”.

Gra dla par, która zbliży was do siebie

Gra dla par to świetna okazja do tego, aby zadać wszystkie te trudne pytania, lepiej się poznać i pogłębić relację. Bez względu na staż waszego związku — warto rozmawiać. Bajki wychowały nas na idealistów, którzy wierzą, że wystarczy poznać doskonałego partnera i czeka nas „długo i szczęśliwie”. A co, kiedy rzeczywistość okrutnie z nas sobie drwi, serwując serie nieporozumień, rozstań i cierpienia? Cóż, szybko stwierdzamy, że to jednak nie jest nasz królewicz i odstawiamy delikwenta na bok. Albo próbujemy się dogadać. Do skutku.

Oto gra dla par do wydrukowania – 72 karty z pytaniami, które pozwolą wam lepiej zrozumieć siebie samych oraz partnera. Pamiętajcie, aby zadawać je z troską i empatią oraz dbać o to, by nie przekraczać swoich granic.

„Karty Relacji”. Karciana gra dla dwojga

Gra dla par — lista pytań

Talia kart naszej gry dla par podzielona została na sześć kategorii, które zawierają pytania o wszystkie aspekty związku, które warto poruszyć w rozmowie:

  • EMOCJE — pytania dotyczące wyrażania emocji,
  • ŻYCIE — pytania o życie każdego z was,
  • MOJE JA — pytania o postrzeganie siebie samego,
  • PARTNER — pytania o to, jak postrzegamy partnera,
  • ZWIĄZEK — pytania dotyczące waszego związku,
  • POGLĄDY — pytania o wasze przekonania.

Na końcu znajdziecie też dodatkowe 9 pustych kart. To miejsce na wasze pytania do partnera.

„Karty Relacji” możesz wydrukować na domowej drukarce. Sprawdzi się zwykły papier, choć ten nieco grubszy da bardziej elegancki efekt. Jeśli chcesz, możesz nakleić wydruk na tekturę, dzięki czemu karty po wycięciu będą solidniejsze i przetrwają niejedną wspólną rozgrywkę.

Reguły gry. Jak zacząć?

Zanim zaczniecie grę, ustalcie jej zasady. Możecie wymyślić własne lub skorzystać z naszej propozycji. Najważniejsze, abyście nie traktowali jej jako rywalizację. „Karty Relacji” stworzyliśmy, aby dać wam pretekst do trudnych rozmów i pomóc wam lepieć się poznać i zrozumieć. To nie wyścig o to, kto odpowie lepiej.

  1. Rozłóżcie karty pytaniami do dołu.
  2. Na zmianę losujcie po jednej karcie, czytając pytanie, na które odpowie druga osoba.
  3. Zachowajcie przestrzeń dla osoby odpowiadającej: podpowiadanie, komentowanie, zaprzeczanie czy krytykowanie są zabronione przez cały czas trwania gry. Starajcie się zachować otwarty umysł i uważnie słuchać tego, co druga osoba ma do powiedzenia.
  4. W każdym momencie możecie odmówić odpowiedzi na pytanie.

Jeśli potrzebujecie podpowiedzi i wskazania kierunku, w jakim powinniście pójść, odpowiadając na wylosowane pytanie, omówienie każdego z nich znajdziecie poniżej.

Gra dla par „Karty Relacji”

Kategoria: EMOCJE

Kiedy czujesz się kochany(a)?

Według Gary’go Chapmana istnieje 5 języków miłości: dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków, spędzanie ze sobą wspólnego czasu oraz wyrażenia afirmatywne. Jeżeli my sami czujemy się kochani wtedy, kiedy partner okazuje nam czułość poprzez dotyk, a z kolei nasz partner czuje się najbardziej kochany, kiedy szykujemy mu kanapki do pracy, możemy się rozmijać w naszych potrzebach i błędnie odczytywać sygnały z obu stron.

Odkryj wszystkie pytania o emocje

Co cię denerwuje?

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z odczuwanych przez partnera emocji. Coś, co dla nas jest błahostką, drugą stronę może doprowadzać do furii. Jeśli więc jest coś, co mimo próśb, wciąż jest ignorowane, warto powiedzieć o tym głośno: tak, denerwuje mnie to. Gra w pytania to świetna okazja, żeby zrobić to bez narażania się na kłótnię stulecia.

Czego boisz się najbardziej?

Nie ma większego wroga miłości niż lęk. Ma on moc, która zamyka nas na świat i innych ludzi. O ile mu na to pozwolimy. Zamiast tego, możemy też stanąć z nim twarzą twarz i patrzeć, jak rozwiewa się na naszych oczach niczym nocna mara.

Czy jest coś, czego nie potrafisz komuś wybaczyć?

Chowanie urazy utrzymuje w nas poczucie niesprawiedliwości, żal, a nawet postawę ofiary. Wybaczając innym, uzdrawiamy siebie, a tym samym relacje z innymi ludźmi. Chyba nikt z nas nie chce, aby jego konflikt z ojcem rzutował na związek z partnerem?

Co masz ochotę teraz zrobić?

Czego pragniesz? Jak często robisz to, na co naprawdę masz ochotę, a jak często zdarza ci się podporządkować cudzym oczekiwaniom? Spójrzcie uważnie na tę część was samych. Czy zatraciliście siebie w codzienności?

Dokończ zdanie: czułem(am) się źle, gdy…

Nie zawsze chcemy się dzielić z partnerem tym, co jest dla nas trudne. W każdym związku zdarzają się momenty, w których partnerzy sprawiają sobie przykrość. Nie da się tego uniknąć i jest to naturalną konsekwencją wspólnego życia. Czasem brak nam otwartości na przyznanie: tak, to mnie zabolało. Gra dla par daje wam przestrzeń, aby wyrazić coś, na co wcześniej nie mieliście odwagi.

Za co jesteś najbardziej wdzięczny(a)?

Będąc wdzięcznym, uwypuklamy to, co w naszym życiu dobre. Bywa, że w natłoku codziennych spraw, zapominamy o tym, że mamy naprawdę dużo. Ciepłe łóżko, pełny brzuch, kochające dzieci. Co ciekawe, jest to niezwykle skuteczna metoda przyciągająca do naszego życia jeszcze więcej rzeczy, za które możemy okazać wdzięczność!

Jak się czujesz w tym momencie?

Skupcie się przez chwilę na sobie w tu i teraz. Co czujecie? Jak odczuwacie swoje ciało? Czego potrzebujecie? To pytanie dla par przywołuje uwagę z zewnątrz, do środka i pozwala na zaopiekowanie się samym sobą.

Czy w jakiś sposób cię zraniłem(am)?

Postawienie tego trudnego pytania w związku, może przywołać w was przykre momenty, w których mieliście poczucie krzywdy. Dzięki temu jednak uwięzione w nich emocje mają możliwość wyjść na światło dzienne i zaznać uzdrowienia.

W jakich momentach jest ci smutno?

Wskażcie to, co sprawia wam w waszej relacji przykrość. Nie bójcie się mówić o swoich negatywnych emocjach. To normalne i naturalne, że je odczuwacie. Tylko będąc w tym szczerym, macie szansę na pogłębienie waszej relacji.

Dokończ zdanie: zaczynam się bronić, gdy…

Nie raz nasze dyskusje przybierają postać rozgrywki w tenisa, w której jedynym celem jest wygrana. Zatrzymajcie się na chwilę i zadajcie sobie pytanie: chcę mieć rację czy relację? Zamieńcie grę o przywództwo na grę dla par.

Czy jest coś, co cię martwi?

Powtarzające się sytuacje tego typu, mogą utrzymywać napięcie w waszej relacji. To nie będzie wpływać korzystnie na wasz związek. Może znajdziecie wspólne rozwiązanie?

Co sprawia, że czujesz się bezpiecznie?

Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważnym elementem związku, który wpływa na jego jakość. Buduje zaufanie, zacieśnia relację, a nawet zmniejsza stres.

W jakich momentach potrzebujesz mojego wsparcia?

Każdy z nas ma momenty, w których potrzebuje wsparcia. Związek z drugim człowiekiem otwiera przed nami możliwość korzystania z niego zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Dzięki grze w pytania możecie odkryć swoje potrzeby i wspólnie zadbać o ich zaspokojenie.

Kiedy czujesz się niezrozumiany(na)?

Poczucie bycia zrozumianym sprawia, że czujemy się w związku widziani. Nasze potrzeby są zauważone i respektowane. Bycie niezrozumianym zaś tworzyć może zbędne konflikty.

Co cię uszczęśliwia?

Jedno jest pewne — wiążemy się z innymi, aby odczuwać więcej szczęścia. Czy wciąż pamiętacie, co sprawia wam radość? Może zrobicie to razem? Gra dla par to świetny początek tej przygody.

Dokończ zdanie: przyznaję, że popełniłem(am) błąd, gdy…

Każdy czasem popełnia błędy. Nie każdy jednak umie się do tego przyznać. Robiąc to, bierzemy odpowiedzialność za swoje działania, co umożliwia podjęcie działań, aby je naprawić.

Dokończ zdanie: zgadzam się z tobą w tym, że…

Wyrażając poparcie, okazujemy partnerowi swoje wsparcie i szacunek. Przyznajemy, że jego zdanie oraz podjęte decyzje są dla nas ważne. Warto czasem schować dumę do kieszeni i przyznać ukochanemu rację.

Dokończ zdanie: jestem odpowiedzialny(a) za…

Odpowiedzialność charakteryzuje osobę dojrzałą. Kiedy chcemy budować solidny związek, musimy pamiętać o trwałych fundamentach. Kiedy obie strony wiedzą, że mogą na sobie polegać, łatwiej im działać razem oraz rozwiązywać problemy.

Dokończ zdanie: dziękuję ci za…

Wdzięczność działa cuda! Dziękujcie sobie każdego dnia, a szybko zauważycie, jak wasz związek kwitnie. Wzrośnie poziom waszego zadowolenia, poczujecie się zauważeni i docenieni. Jak widzicie, pytania do gry w pytania nie zawsze muszą być trudne.

Dokończ zdanie: wolał(a)bym nie musieć…

Są takie rzeczy, których nie chcielibyśmy robić. Przyjrzyj się swoim lękom. Czego nie zrobisz, jeśli nie będzie to koniecznie? A gdy sytuacja cię do tego zmusi? Pokonasz swój lęk? Czasem lista rzeczy, których wolelibyśmy nigdy nie doświadczyć, może zaskoczyć nas samych.

Gra dla par „Karty Relacji”

Kategoria: ŻYCIE

Czego najbardziej bałeś (aś) się jako dziecko?

Nasze lęki mogą przeżyć z nami długie lata, chowając się w kącie świadomości. Niezauważone, czasem tylko wychylają głowę w trudnych dla nas momentach. Warto je znać, mieć świadomość ich istnienia, bo to, co na wierzchu, staje się gotowe, aby odejść.

Odkryj wszystkie pytania o życie

Jakie były najważniejsze punkty zwrotne w twoim życiu?

Czy wiesz, że prawdopodobnie rządzą Tobą schematy? Czy je znasz? Zadanie takiego trudnego pytania w waszym związku, pomoże Wam odkryć powtarzające się elementy. Jeśli nie są dla Was korzystne, może pora się z nimi pożegnać?

Jaka jest najbardziej szalona rzecz, którą w życiu zrobiłeś(aś)?

Bo życie po to jest, by… żyć. Jak oceniacie swój balans pomiędzy kontrolą i rutyną a swobodnym wyrażaniem siebie i podejmowaniem ryzyka? Czy jesteście otwarci na wspólne szaleństwo i uwolnienie od rutyny?

Gdybyś mógł/mogła cofnąć czas, co byś zmienił(a)?

To pytanie dla par może wskazać wam pole, którego w swoim życiu nie akceptujecie. Czy jest coś, co wolelibyście w swoim życiu zmienić? Warto się temu przyjrzeć, aby bez żalu iść ku wspólnej przyszłości.

Jak wyglądałby twój idealny dzień?

Wyobraź sobie, że Twoje życie to podróż, a Twoim jedynym kierunkiem jest wschód. Wciąż więc jedziesz na wschód, ale skąd będziesz wiedział, że jesteś już na miejscu? Warto zdać sobie sprawę z tego, czego oczekujemy od życia. Jak to wygląda? Jak się nazywa? Dużo łatwiej jest dojechać do Warszawy niż… gdzieś tam.

Co byś zrobił(a), gdyby nic cię nie ograniczało?

Puśćcie wodze fantazji i przez chwilę zapomnijcie o kredycie, obowiązkach, braku czasu. Przez tę jedną chwilę, możecie dosłownie wszystko! Co to jest? Jakie marzenie kryje się na dnie waszych serc?

Spotykasz złotą rybkę. Jakie są twoje trzy życzenia?

Pokój na świecie? Nowe auto? Zdrowie? To pytanie dla par ma za zadanie odkryć w was najgłębsze pragnienia lub potrzeby. Pamiętajcie, że nie ma złych odpowiedzi.

Jaki jest aktualnie twój największy problem?

Czy partner zdaje sobie sprawę z tego, z czym się zmagasz? Czy możesz liczyć na jego wsparcie? Nie oczekuj pomocy, jeżeli o nią nie prosisz. Głośne wyrażenie swoich potrzeb pozwala na lepsze zrozumienie drugiej osoby i wykazanie się empatią.

Jak wyobrażasz sobie swoje życie beze mnie?

To trudne pytanie dla par otwiera was na przyjrzenie się swojej relacji z lotu ptaka. Zobaczycie, ile w nim lęku, przywiązania, ale również przyjaźni i miłości. Przekonacie się, jaką wartość ma dla was druga osoba.

Opisz w trzech zdaniach, jak się czułeś(aś) jako dziecko.

W naszym dzieciństwie kryje się prawdziwa puszka Pandory. Zakopane trudne wydarzenia i emocje mogą pozostać z nami na długo. Pozytywne wzorce rodziny, małżeństwa, również.

Wyobraź sobie, że dziś jest ostatni dzień twojego życia. Co robisz?

Jak to się dzieje, że nieraz chorzy na raka postrzegają swoją chorobę jako dar, który otworzył im oczy na życie? Z łatwością zamykamy się na piękno świata, zapominając o jego sednie.

Jakie jest twoje najcenniejsze wspomnienie?

My ludzie mamy tendencję do zapamiętywania tego, co nas boli, pomijając wiele pięknych wspomnień. Skupcie się przez chwilę i zastanówcie się, które wspomnienie warte jest zapisania w waszych sercach.

Gdybyś miał(a) wpływ na swoje wychowanie, co byś zmienił(a)?

Mówi się, że człowiek przez pierwsze 6 lat swojego życia, wykształca swój sposób funkcjonowania na resztę życia. Wychowanie ma więc ogromny wpływ na nas, nasze życie i relacje z ludźmi. Pamiętajmy jednak, że w każdym momencie mamy na to wpływ i możemy zmienić bieg zdarzeń.

Jakie jest twoje największe życiowe osiągnięcie?

Z czego jesteś  najbardziej dumny(a)? Przyjrzyj się swojemu dotychczasowemu życiu i  temu, co udało ci się dotychczas zrobić. To nie muszą być od razu osiągnięcia na miarę Nagrody Nobla, ale drobne sukcesy dnia codziennego. Każdy z warto celebrować.

Gra dla par „Karty Relacji”

Kategoria: MOJE JA

Jak opisał(a)byś siebie w trzech zdaniach?

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy wasza wizja samych siebie oraz wizja partnera na wasz temat, są ze sobą spójne? Tego typu pytania dla par, pozwalają skonfrontować wyobrażenie z rzeczywistością.

Odkryj wszystkie pytania o siebie

Co starasz się w sobie zmienić?

Nikt z nas nie jest idealny. Otwartość na zmianę, wprowadza do związku więcej harmonii. Możecie dzięki temu wypracować możliwie najlepsze dla was rozwiązania.

Co najbardziej w sobie lubisz?

Wysokie poczucie własnej wartości jest niezwykle ważne w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Jego brak wzbudza w nas poczucie niezasługiwania, które potrafi zniszczyć najpiękniejsze uczucie. Budujcie więc pozytywny obraz was samych dla wspólnego dobra.

Jak sądzisz: co ludzie myślą o tobie, kiedy widzą cię po raz pierwszy?

Nasz wizerunek może być przez innych odbierany zupełnie inaczej, niż postrzegamy go my sami. Dzięki grze w pytania przyjrzycie się sobie z każdej strony.

Co w sobie zmieniłeś(aś) przez ostatni rok?

Chęci, a działania dzielą kilometry. Jakie faktyczne zmiany w Tobie zaszły? Które założenia udało Ci się wprowadzić w życie i w nich wytrwać?

Czy jest coś, czego w sobie nie akceptujesz?

Mówi się, że miłość do samego siebie stanowi pozycję wyjściową dla miłości do drugiego człowieka. Znaczy to, że nie jesteśmy w stanie dać komuś, czego nie mamy sami. Akceptacja siebie samego jest wyrazem tej miłości. Czy jest w Tobie coś, co wciąż stoi jej na drodze?

O czym myślisz najczęściej?

Świadome obserwowanie własnych myśli może nam powiedzieć bardzo wiele o nas samych oraz zauważyć jak poprzez myśli wpływamy na swoją rzeczywistość. Zwróć uwagę na to, o czym myślisz.

Jaka jest twoja największa słabość?

Wyraz największej odwagi to przyznanie się do swoich słabości. Każdy z nas je ma — mniejsze lub większe. Jeśli każde z was stanie im naprzeciw, to może się okazać pierwszym i najważniejszym krokiem do ich przezwyciężenia.

Gra dla par „Karty Relacji”

Kategoria: PARTNER

Gdybyś mógł/mogła zmienić we mnie jedną rzecz, co by to było?

Jako ludzie jesteśmy od siebie zupełnie różni. To niesamowite, że jesteśmy w stanie łączyć się w pary, tworząc nową, wspólną historię. Prędzej czy później, zdajemy sobie sprawę z różnic i stajemy przed niemałym wyzwaniem. Niektóre z nich jesteśmy w stanie zaakceptować, a niektóre wolelibyśmy zmienić. Czy jesteśmy gotowi na zmianę dla dobra związku?

Odkryj wszystkie pytania o partnera

Co we mnie lubisz?

Komplementów nigdy dosyć! Wykorzystajcie tę grę dla par, aby powiedzieć sobie, co sprawia, że pragniecie być właśnie ze sobą. To pytanie dla par zbliży was do siebie jeszcze bardziej.

Czego nie potrafisz we mnie zaakceptować?

Czy zauważyliście, że najbardziej nas denerwuje w drugiej osobie to, czego nie akceptujemy w sobie samym? Akceptacja daje miejsce miłości, dlatego warto ją pielęgnować.

Dokończ zdanie: wolał(a)bym, żebyś…

Czasem drobna zmiana może zmienić wiele. Coś, co dla nas jest mało istotne, dla drugiej osoby może znaczyć bardzo dużo. Może wystarczy drobny gest, buziak przed snem, telefon podczas delegacji, ulubiona herbata po obiedzie, aby partner poczuł się zaopiekowany?

Co najbardziej spodobało ci się we mnie, kiedy mnie poznałeś(aś)?

Która para nie lubi wracać wspomnieniami do początków znajomości? Pierwsze spojrzenia, czułe gesty, pierwszy pocałunek… Cofnijcie się myślami do początku. Co widzicie?

Czego ode mnie potrzebujesz?

Związek, oprócz miłości, to również zaspokajanie swoich potrzeb. Kiedy otwarcie o nich mówicie, dajecie drugiej osobie szansę, żeby je zrealizowała. Warto, aby to pytanie dla par, pojawiało się w związku często.

Dokończ zdanie: wiem, że to nie twoja wina, że…

Trwanie w poczuciu winy to jak wypijanie fiolki trucizny każdego dnia. Negatywnie wpływa na atmosferę pomiędzy wami, zaufanie oraz wzbudza napięcia. Usuńcie je zatem z Waszego związku i cieszcie się swoją bliskością.

Co we mnie podziwiasz?

Podziw oznacza uznanie dla cech, umiejętności lub osiągnięć drugiej osoby. Kiedy czujemy się podziwiani, wzrasta nasze poczucie wartości. Wyrażając go w związku, wzmocnicie więzi pomiędzy wami.

Czy jest coś, czego chciał(a)byś się o mnie dowiedzieć?

Nie mamy obowiązku zwierzać się partnerowi ze wszystkiego, jednak bywają kwestie, które wzbudzają tak wiele wątpliwości, że warto je wyjaśnić. Pamiętajcie jednak, że każde z was może w każdej chwili odmówić odpowiedzi.

Co mogę dla ciebie zrobić?

Tego typu trudne pytania w związku powinny padać często. Wykazujemy nimi swoją otwartość i wsparcie dla partnera. Okazując je, dajemy sygnał, że druga osoba jest dla nas ważna.

Gra dla par „Karty Relacji”

Kategoria: ZWIĄZEK

Czego nauczył cię nasz związek?

Relacje z innymi ludźmi stanowią dla nas niezwykłe pole do nauki. Kiedy przyjrzycie się swojemu związkowi, dostrzeżecie główne lekcje, które są w nim zawarte. Nawet te najtrudniejsze sytuacje są dla nas ważną informacją. Dowiadujemy się z nich, chociażby tego, czego w swoim życiu już definitywnie nie chcemy.

Odkryj wszystkie pytania o związek

Wyobraź sobie, że spędziliśmy wspólnie inne wcielenie. Opisz je.

Wejście w abstrakcyjny obraz waszego związku, może ukazać wam ciekawą perspektywę. Wyobrażona relacja w pewnym stopniu może wskazać na to, jak faktycznie odczuwacie swoją pozycję w związku. Gra dla par to świetna okazja, aby wcielić się w nową rolę.

Czego najbardziej się boisz w naszej relacji?

Mówi się, że przyciągamy do swojego życia to, czego się boimy. W odczuwaniu lęku nie ma nic złego. Budowanie murów ze strachu, może już stanowić problem. Mówiąc o tym, z czym się mierzycie, dajecie partnerowi możliwość pomocy.

Czym jest dla ciebie zdrowy związek?

Warto zadać sobie to trudne pytanie będąc w związku. Mamy określone oczekiwania oraz obraz tego, jak powinien wyglądać nasz związek, jednak nie zawsze konfrontujemy ten obraz z wizją drugiej osoby. Czy znaczy to dla Was to samo? A jeśli nie, jak możecie odnaleźć wspólną płaszczyznę?

Jak byś opisał(a) nasz związek jednym słowem?

Niech wybrzmi temat przewodni waszego związku. Czy wraz z upływem czasu się on zmieniał? To proste pytanie może dostarczyć zaskakujących odpowiedzi.

Za co cenisz naszą relację?

Szczególnie w trudnych momentach, warto, abyście pamiętali o tym, jak bardzo cenicie siebie nawzajem. Doceniając waszą relację, wzmacniacie ją jeszcze bardziej.

Czego chciał(a)byś ze mną doświadczyć?

Związek to połączenie dwóch wszechświatów. Wspaniale, kiedy każde ma swoje życie i swoje sprawy, ale po to się łączymy, aby pewnych rzeczy doświadczać razem. Co by to mogło być? Czy jest coś, czego pragniecie, a wciąż nie było możliwości, aby wprowadzić to w życie?

Które wspomnienie ze mną jest twoim ulubionym i dlaczego?

Z pewnością łączy was wiele wspólnych, pięknych chwil. Szczególnie w trudniejszych momentach, przypomnijcie sobie te, które wzbudzają w was chęć spędzenia kolejnych wspólnych lat.

W czym jesteśmy według ciebie najbardziej podobni?

Przyglądając się podobieństwom pomiędzy wami, tak pozytywnym jak i negatywnym, łatwiej będzie wam siebie nawzajem zrozumieć i akceptować podobieństwa oraz różnice.

Czego brakuje w naszej relacji?

Związek to żywa materia. Zawsze macie możliwość, aby wprowadzić do niego zmiany i dodać brakujące elementy. Nie unikajcie więc tego trudnego pytania w waszym związku, gdyż da wam możliwość dalszego rozwoju.

Gra dla par „Karty Relacji”

Kategoria: POGLĄDY

Jaka jest twoja definicja kobiecości?

Każdy z nas ma jakieś wzorce, poprzez które widzi świat oraz siebie samego. W relacjach ważne jest to, w jaki sposób postrzegamy role swoje oraz partnera. Każdy z nas składa się z energii męskiej i żeńskiej, więc to pytanie dotyczy obojga z was. Dzięki niemu możecie uzmysłowić sobie, jak postrzegacie tę część siebie.

Odkryj wszystkie pytania o przekonania

Jaka jest twoja definicja męskości?

Tak jak w przypadku pytania o kobiecość, aspekt męskości, również dotyczy was obojga. Zadając to pytanie dla par, możecie również odkryć, czy bazujecie na stereotypach i czy to poprzez nie postrzegacie wasz związek.

Jakie są twojetrzy główne przekonania na temat związków?

Negatywne przekonania odnośnie związków, mogą stanowić nie lada wyzwanie w waszej relacji. Są jak pułapki na waszej wspólnej drodze. Aby nie wpaść w nie, trzeba wiedzieć o ich istnieniu i zamienić na twardy grunt, po którym gładko przejdziecie dalej.

Czym jest dla ciebie małżeństwo?

Postrzeganie małżeństwa często wynika ze wzorców, jakie obserwowaliśmy jako dziecko. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie przekonania na ten temat w sobie nosimy, rzutując tym samym na swoje życie uczuciowe.

Dokończ zdanie: miłość to…

Pomimo że miłość jest tak uniwersalnym zagadnieniem, Każdy z nas postrzega ją w nieco odmienny sposób. W naszym artykule <LINK art. O miłości> możecie przeczytać aż 21 jej definicji. Jaka jest Wasza?

Jakie są twoje trzy przekonania na swój temat?

Niektóre przekonania na swój własny temat mogą powodować relacyjny sabotaż. Świadomie pragniemy być z drugą osobą, jednak przekonanie, że np. nie zasługujemy na szczęście, wciąż będzie stać na jego drodze.

Jakie są twoje trzy przekonania na mój temat?

Przekonanie jest tylko naszą opowieścią na dane zagadnienie. Zwykle ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Skonfrontujcie swoje przekonania i sprawdźcie, ile jest w nich prawdy? Czy każde z was widzi to samo? Czy może snujecie zupełnie inną historię?

Opisz związek twoich rodziców.

Czy dostrzegacie podobieństwo pomiędzy małżeństwem waszych rodziców a waszą relacją? Zwykle przenosimy te schematy i budujemy na ich podstawie własne związki. Dzięki grze dla par możecie je odkryć i odnaleźć własną drogę miłości.

Jak zdefiniujesz związek idealny?

Czy według ciebie ideały istnieją? Czy twoje wyidealizowane przekonania na temat związków są do osiągnięcia, są realne? Zastanów się, czy to nie czas, aby zmienić swoje postrzeganie związków. Być może to właśnie klucz do sukcesu w partnerstwie i miłości.

Autor

Miłośniczka książek, odkąd przeczytała pierwszą z nich. Jej debiutanckim dziełem literackim była książka dla dzieci napisana w wieku 12 lat. Od tego czasu nie rozstaje się z piórem. Jej życiowe motto brzmi: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”. Każdy dzień jest okazją do tego, aby stać się trochę lepszą wersją siebie.

Skomentuj