Małżeństwo O miłości

Ślub… i co potem? 10 sposobów na szczęście w małżeństwie

Był ślub jak marzenie i huczne wesele. Zachwyty, wzruszenia i szczęście… A gdy już opadł weselny kurz, a wy obudziliście się jako żona i mąż, w głowie pojawiła się myśl: co teraz? „Od teraz już tylko małżeństwo”. O, drodzy! Wcale nie TYLKO, lecz AŻ! Przed wami najwspanialsza przygoda życia, a my podpowiemy wam, jakie są sposoby na szczęście w małżeństwie i co robić, by ta podróż była wyjątkowa i nieustannie ekscytująca!

Ślub i co potem?

Z pewnością słyszeliście już od wielu małżeństw z długim stażem, że „w pewnym momencie do waszego małżeństwa wkradnie się rutyna, poczujecie się sobą znudzeni i pomyślicie, że macie dość”. I boicie się tego, jak diabeł święconej wody, a jednocześnie wierzycie, że ten mit o rutynie w małżeństwie jest jak nieunikniona, samospełniająca się przepowiednia… Mamy rację? Błąd, duży błąd. Wcale nie musi tak być! Dziś podpowiemy wam, jakie są sposoby na szczęście w małżeństwie i co zrobić, by cały czas czuć dziecięcą radość, szczęście i ekscytację waszym wspólnym życiem we dwoje.

Co zrobić po ślubie? Sposoby na szczęście w małżeństwie

Jeśli nie chcecie, by w wasze małżeństwo wkradła się rutyna, stwórzcie sobie specjalną, niepowtarzalną listę życzeń, czyli spraw do zrobienia we dwoje. Już samo komponowanie małżeńskiej bucket list to doskonała zabawa. Co mogłoby się na niej znaleźć? Wszystkie plany i pomysły, które chcielibyście przeżyć wspólnie. Nieważne, czy będzie to kurs garncarstwa, czy skok na bungee — najważniejsze, abyście oboje tego chcieli. A oto garść naszych inspiracji, które odpowiedzą na nurtujące was od wesela pytanie. Był ślub i co teraz? Przed wami lista rzeczy do zrobienia po ślubie. Sprawdźcie, które z nich pasują do was!

1. Stwórzcie mapę wspólnych wycieczek

Zastanawiacie się, co zrobić po ślubie, a najprostszy pomysł macie na wyciągnięcie ręki. Podróżujcie! Macie listę miejsc, które chcielibyście wspólnie odwiedzić? Od dawna planujecie, że wybierzecie się do Paryża, Pragi albo Wrocławia? A może wolicie wyprawy na górskie turnie, wąwozy i leśne łąki? Zróbcie mapę miejsc, które chcecie razem odwiedzić, a następnie… w drogę! 

2. Nawet po ślubie odwiedzajcie ważne dla was miejsca 

Mogą być przeróżne. Miejsce, gdzie pierwszy raz się pocałowaliście? Kawiarnia z waszej pierwszej randki? Rzeka, nad którą tak uwielbialiście spędzać czas? Ławeczka, na której siedzieliście i rozmawialiście godzinami? Wracajcie do tych miejsc! Przypomną, jak wam pięknie być ze sobą i dlaczego powiedzieliście sobie sakramentalne TAK. To właśnie najlepszy sposób na szczęście w małżeństwie.

3. Zapozujcie wspólnie do obrazu

Małżeński portret? WOW, po królewsku! Takie pozowanie do portretu może być doskonałą zabawą i tylko od was zależy, czy chcecie, by malarz namalował was w stylu realistycznym, surrealistycznym impresjonistycznym, czy może zaszalejecie i pójdziecie w stronę kubizmu? „Och, czy to Picasso?” — będą pytali oczarowani znajomi. Możecie powiedzieć prawdę albo milczeć i uśmiechać się dwuznacznie. Eviva l’arte!

4. Wersja dla szalonych: zróbcie sobie tatuaż

Pociągają was tatuaże, ale jakoś nigdy nie mieliście czasu, by sobie jakiś zrobić? Podpowiadamy: zróbcie to razem! Nieważne, czy będą to kompletnie różne wzory, czy może jeden, ale na dwóch nadgarstkach. A może wolicie puzzle, które zestawione razem pasują do siebie jak dwie połówki jabłka? Pomysłów i koncepcji jest wiele, ale najważniejsze, że zrobicie to razem. Będzie co wspominać! 

5. Zapiszcie się na kurs tańca we dwoje

Na pytanie „ślub i co potem” odpowiadamy: TANIEC. Marzycie potajemnie, by przeżyć przygodę jak w Dirty Dancing? A może pociągają was kluby, w których tańczy się bachatę? Ten zmysłowy taniec dla dwojga z pewnością rozpali wasze zmysły. Dlatego — jeśli tylko oboje kochacie taniec — śmiało, podepczcie razem parkiet w jakimś klubie lub studiu tańca i pamiętajcie, że po ślubie żadna pasja nie umiera!

6. Grajcie w planszówki

Nieważne, czy będą to tradycyjne rozgrywki, czy pikantne gierki małżeńskie — rodzaj i charakter gry dobierzcie do swoich upodobań, a planszowe turnieje i małżeńskie potyczki urządzajcie regularne. Śmiech, zdrowa porcja współzawodnictwa i odrobina flirtu to najlepszy sposób na szczęście w małżeństwie.

Polecamy nasze autorskie karty do grania w parze, które wydrukujecie i pobierzecie we wpisie:72 trudne pytania, które warto zadać sobie w związku.

7. Kupcie rzutnik i urządzajcie filmowe wieczory

Filmowe piątki? Niedziele z kinem? Jeśli waszą pasją jest film, urządzajcie sobie przyjemne wieczory z mistrzami kinematografii. Może w końcu znajdziecie czas, by obejrzeć wszystkie filmy Felliniego albo zorganizować wieczór grozy z ekranizacjami powieści Stephena Kinga? 

8. Chodźcie na randki ❤️

Sądzicie, że randkowanie jest wyłącznie przywilejem narzeczonych i w ogóle to dotyczy tylko par przed ślubem? Nic bardziej mylnego! W żadnej romantycznej kawiarence nie wisi zawieszka MAŁŻEŃSTWOM WSTĘP WZBRONIONY i nikt nigdy nie twierdził, że po ślubie nie wypada już chodzić na randki. Naszym zdaniem wręcz TRZEBA to robić, aby stale podtrzymywać temperaturę uczuć. Niech iskrzy między Wami nieustannie!

9. Dzielcie się szczęściem z innymi! Zapraszajcie gości!

Najważniejsza zasada szczęśliwego małżeństwa? Szczęściem trzeba się dzielić! Dlatego nie zamykajcie się w swoim domu jak w twierdzy nie do zdobycia. Dzielcie się swoją radością, zapraszajcie znajomych na obiady albo wieczorną posiadówkę w domu ze smacznym jedzeniem i muzyką. 

10. A gdy nie ma w domu dzieci…

Oczywiście, że TA sfera małżeńskiego pożycia jest niezwykle ważna, dlatego niech nie leży odłogiem. Seks to najlepszy sposób na szczęście w małżeństwie. Dbajcie o to, by w waszej sypialni się działo! Próbujcie nowych rzeczy, rozmawiajcie, eksperymentujcie, kupcie pikantną grę dla par lub poradnik o seksie, który otworzy was na nowe wspólne doznania. Zresztą, co my będziemy mówić… sami wiecie najlepiej, co kręci was najbardziej.


To tylko garstka w morzu kreatywnych rzeczy, które możecie robić razem. Lista życzeń tak naprawdę nie ma końca, zależy od was i waszych upodobań. Obierzcie wspólne cele na dobrą zabawę i regularnie spędzajcie czas razem. Twórzcie piękne chwile, które nie tylko są dobrym sposobem na szczęście w małżeństwie, ale też sprawią, że po prostu polubicie życie we dwoje.

Autor

Filolog polski z norweskimi zapędami. Miłośniczka list i tabel (zupełnie jak nie humanistka), a także literatury i dobrego kina. Pasjonatka fitness. Zbiera książki. Zbiera winyle. One też zbierają: kurz. Chyba melomanka. Bywa, że megalomanka. A może po prostu tylko Anka… ale z iskrą.

Skomentuj