Do pobrania Ślub i wesele

15 pomysłów na zabawy weselne, które pokochają Wasi goście! [BINGO DO POBRANIA]

Zabawy weselne – czy muszą być przaśne i dwuznaczne, żebyśmy bawili się dobrze? Oczywiście, że nie! Jeśli właśnie zastanawiacie się, jakie zabawy zaplanować na swoje wesele, to jesteście w dobrym miejscu. Oto 20 pomysłów na aktywności, których nie odmówi żaden z waszych gości.

Najlepsze pomysły na zabawy weselne

1. Zdrapki weselne z zadaniami

Zdrapki bezapelacyjnie podbiły serca gości weselnych w ostatnich sezonach. Znalezione obok nakrycia albo rozdane podczas wesela karteczki wprawiły w dobry nastrój nie jedną osobę. Wszystko za sprawą ukrytych w nich zadań: „Zatańcz z osobą w okularach”, „Zrób sobie zdjęcie z mamą panny młodej”, „Zadedykuj piosenkę nowożeńcom”, „Zrób drinka osobie, której nie znasz”, „Poproś do tańca kobietę w czerwonej sukience” itd. Losujesz, zdrapujesz i wykonujesz. Do dzieła!

2. Weselne Bingo

Alternatywa dla zdrapek, którą pokochają introwertycy – do gry w Bingo nie potrzebujesz partnera. Wystarczy, że uda Ci się skreślić na planszy typowe dla polskiego wesela elementy (jak tort o północy, bimber na wiejskim stole, „Miłość w Zakopanem” albo biały welon) w linii prostej pionowo, poziomo lub po skosie. Jeśli dwie linie się skrzyżują, zdobywasz podwójną liczbę punktów, a jeśli zaznaczysz wszystkie pola, wygrywasz. Co konkretnie? Pytaj nowożeńców!

Weselne BINGO do druku

Weselne Bingo wraz z instrukcją pobierzecie, klikając w przycisk poniżej. Wydrukujcie plik dwustronnie – najlepiej na nieco grubszym papierze w formacie A5. Tak przygotowaną planszę połóżcie obok nakryć.

3. Krzyżówka o parze młodej

Jak dobrze znasz parę młodą? Czy wiesz, gdzie się poznali, kim są z zawodu, jak mają na drugie imię i co lubią robić po godzinach? Czas na prawdziwy sprawdzian z wiedzy teoretycznej o bohaterach tego wieczoru. Kto pierwszy rozwiąże krzyżówkę poprawnie, otrzymuje nagrodę gwarantowaną. A więc… długopisy w dłoń, czas i… start! Hola, hola, tylko bez ściągania od sąsiada z ławki!

4. Quiz o parze młodej

Jeśli wśród gości brak zapalonych szaradzistów, z pomocą przychodzi quiz – rzecz jasna również o parze młodej. Wystarczy 10 prostych pytań o nowożeńców, 4 odpowiedzi do każdego z nich, a wśród nich po jednej prawidłowej. Oto przepis na rozrywkę, która wywoła lawinę śmiechu i obudzi w gościach żyłkę rywalizacji. W końcu, kto pierwszy, ten lepszy!

KRZYŻÓWKA LUB QUIZ W GAZECIE WESELNEJ
Gdzie jest najlepsze miejsce dla krzyżówki albo quizu? Oczywiście w prasie! Wejdźcie na www.gazetaweselna.pl i zamówcie własną gazetę z jedną z powyższych opcji. Stworzymy ją dla Was, a – jeśli tylko chcecie – na łamach tego specjalnego wydania zamieścimy podpowiedzi, które ułatwią gościom rozwiązanie przygotowanych dla nich łamigłówek.

5. Pocztówka do pary młodej

Jaka jest najlepsza zabawa na wesele dwójki miłośników podróży? Wysyłanie pocztówek! Spersonalizowanych, z pięknym zdjęciem nowożeńców albo ich ulubionym cytatem. Zadanie jest proste: napisz życzenia z okazji pierwszej rocznicy ślubu i… nie zapomnij ich wysłać. Ten, kogo życzenia najbardziej poruszą serca adresatów, dostanie ekskluzywne zaproszenie na wyśmienitą kolację, wieczór filmowy albo wspólną podróż. Co byście wybrali?

6. Belgijka w polskiej wersji

Nie wszystkie zabawy weselne muszą dziać się przy stole. Czas wyciągnąć gości na parkiet, a nic nie rozrusza ich lepiej niż sprawdzona Belgijka. Co powiecie na ten taniec, ale do polskiej poleczki? Nawet ci, którzy nie raz tańczyli już Belgijkę, będą zaskoczeni jej polską wersją. A o to przecież chodzi!

Zobacz, jak bawią się goście do polskiej wersji Belgijki.

7. Weselna gra terenowa

A gdyby tak pójść o krok dalej niż na parkiet? Żaden problem! Gra terenowa to świetna zabawa weselna, w której udział z pewnością wezmą wszyscy – niezależnie od wieku. Będą szukać ukrytych na terenie wokół domu weselnego zagadek, które doprowadzą ich wprost do skarbu. Czy będzie nim tylko uśmiech pary młodej, czy coś jeszcze? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że mapa przygotowana na ten wieczór będzie jedną z najlepiej prześledzonych map w historii.

8. Gry plenerowe od „Czas się Weselić”

Goście wyszli zaczerpnąć świeżego powietrza, ale przed salą weselną wieje nudą? Nie, jeśli są tam gry plenerowe od „Czas się Weselić” – jenga, kółko i krzyżyk, cornhole, ladder golf i connect four, a wszystko w wersji XXL. Świetna zabawa na świeżym powietrzu gwarantowana! Pakiet wszystkich wymienionych gier wraz z drewnianą instrukcją zamówicie na www.czassieweselic.pl.

9. Jaka to melodia?

A gdyby taka zabawić się w „Jaka to melodia”, ale w trochę innej wersji? Ty nucisz, reszta zgaduje! Czy odgadną po pierwszej nutce? Wszystko zależy od tego, czy mruczando, które właśnie prezentujesz w rytm utworu grającego w słuchawkach, będzie muzycznym arcydziełem, czy niekoniecznie. „Jaka to melodia” na weselu to doskonały sposób na rozrywkę, która wprawi w dobry nastrój każdego. Włącznie z tym, kto będzie musiał zanucić.

10. Familiada

Teleturniej, który samą swoją nazwą, idealnie pasuje do zabawy weselnej, to oczywiście Familiada. W końcu na tej imprezie spotykają się dwie rodziny. Czemu by więc nie zrobić dla nich konkurencji? Niech każda ze stron wybierze po 5 reprezentantów, którzy zmierza się z ogniem pytań – rzecz jasna o parę młodą. Kto wygra? Tego możecie dowiedzieć się już niebawem. Nie zapomnijcie tylko rzucić na początku jakimś zgrabnym sucharem.

11. Tykająca bomba

Jedna z ciekawszych i zaskakujących, ale nieco trudniejsza do zorganizowania. Zabawa weselna z tykającą bombą w roli głównej – na wzór tej z programu „Kocham Cię Polsko” – to bez dwóch zdań wyśmienita rozrywka na najwyższym poziomie. Jeśli tylko macie odpowiednie umiejętności, wybuchające pudełko zrobicie sami, ale równie dobrze możecie je też kupić lub wypożyczyć. Do tego wystarczy zestaw pytań, a także 6-10 śmiałków, którzy będą chcieli się z nimi zmierzyć. Czas start!

12. List gończy

Poszukiwany / poszukiwana! Kto? Wy to ustalacie! Stwórzcie weselny list gończy, w którym opiszecie cechy charakterystyczne poszukiwanej osoby. To może być świadek, druhna albo któreś z rodziców. Nie zdradzajcie zbyt dużo, bo chodzi o to, aby goście nie mieli zbyt łatwo podczas odgadywania. List gończy wywieście obok planu stołów lub księgi gości, lub rozdajcie w trakcie wesela. Kto pierwszy wpadnie na trop i odgadnie tożsamość osoby z opisu? Ten wygrywa.

13. Kolorowanki weselne dla dzieci

Zabawy weselne najczęściej organizowane są dla dorosłych. A co, jeśli na weselu są też dzieci? To właśnie ta grupa, która najchętniej weźmie udział w różnego rodzaju konkurencjach – warto więc pomyśleć o czymś specjalnie dla nich. Dobrym pomysłem jest Książeczka Weselnych Przygód, czyli kolorowanki i łamigłówki zebrane w jednej zgrabnej książeczce. Jeśli dorzucicie do niej zestaw kredek, dzieciaki macie z głowy. Przynajmniej na jakiś czas.

Wejdź i pobierz kolorowanki do wydrukowania za darmo:
Książeczka Weselnych Przygód [DO POBRANIA]

14. Loteria z nagrodami

Loteria na weselu. Czemu nie? Poproście gości, aby przy wchodzeniu na salę weselną wylosowali dla siebie numerek. Poinformujcie ich, że w trakcie wesela odbędzie się losowanie nagród. Jakich? Najlepszych! Rejs Batorym (butelka wódki Batory), ekspres do kawy (Super Express i paczka kawy), wycieczka dookoła świata (globus), zmywarka (gąbka i płyn do naczyń), włoska kolacja dla dwojga (paczka makaronu i sos pomidorowy) i wiele, wiele innych. Ogranicza was tylko wyobraźnia.

15. Konkurs na najlepsze zdjęcie z wesela

Last but not least! Zorganizujcie konkurs na najlepsze zdjęcie z wesela. Obudźcie w swoich gościach artystyczną duszę, niech wykażą się kreatywnością i celnością w uchwyceniu najlepszych momentów tego wieczoru. Smartfony w dłoń i do dzieła. Możecie przygotować kod QR, który przekieruje ich do folderu na zdjęciach – każda wrzucona tam fotografia weźmie udział w konkursie na najlepsze zdjęcie wesela, które wybierzecie rzecz jasna wy.

Pamiętajcie, że 📰 Gazeta Weselna 📰 to najlepszy sposób na poinformowanie swoich gości o zasadach konkursów i zabaw weselnych, które dla nich wymyśliliście.

Skomentuj