Ślub i wesele

Podziękowania dla gości. Najpiękniejsze teksty z miłości i wdzięczności!

Wesele to prawdziwe święto miłości. Chcielibyście podziękować gościom za to, że byli w tym dniu razem z Wami, ale nie wiecie, jak wyrazić to słowami? Przychodzimy z pomocą, bo w końcu na pisaniu znamy się jak nikt inny. Oto najpiękniejsze teksty podziękowań dla gości. Bierzcie i dzielcie się nimi z innymi!

Niektórzy uważają, że podziękowania dla gości nie są ważne. Choć nie są stałym i wymaganym elementem wesela, warto o nich pomyśleć. W końcu nie ma nic milszego niż kilka słów podziękowania za przybycie od gwiazd wieczoru. Taki drobny akcent nie kosztuje Pary Młodej wiele, a może wywołać szczery uśmiech. Jak zrobić to w dobrym stylu, nie przesadzając z formą i zawierając w kilku słowach wszystko to, co chcielibyśmy powiedzieć swoich bliskim? Czasami prosty tekst podziękowania dla gości to jedyne czego potrzebujemy. Jeśli ze składaniem słów z piękne zdania Wam nie po drodze, oto kilka propozycji podziękowań dla gości w różnym stylu. Wybierzcie ten, który Wam pasuje.

Spis treści:

  1. Klasyczne podziękowania dla gości
  2. Podziękowania dla gości pół żartem, pół serio
  3. Wierszowane podziękowania dla gości
  4. Podziękowania dla gości w czasie pandemii

Standardowe teksty podziękowań dla gości

Czasami nie potrzeba wiele, żeby wyrazić wdzięczność. Wystarczy kilka słów zapisanych na papierze albo wygłoszonych podczas toastu, aby każdy poczuł się ważnym gościem na Waszym weselu. Takie standardowe podziękowania sprawdzą się zawsze. Nie wiesz, jak napisać podziękowanie dla gości? Wybierz coś z poniższej listy.

♥ 1

Drodzy Goście!
Dziękujemy, że jesteście dziś z nami. Że w tym pięknym i ważnym dla nas dniu zdecydowaliście się pojawić u naszego boku. Nieważne, czy ocierając ukradkiem łzy wzruszenia, czy śmiejąc się od ucha do ucha. To, że jesteście tutaj i że możemy świętować nasz ślub razem z Wami, wiele dla nas znaczy.
Dziękujemy

♥ 2

Kochani Gości,
podobno miłość najpiękniejsza jest wtedy, gdy można się nią dzielić. To dlatego postanowiliśmy, że w tym dniu podzielimy się nią właśnie z Wami! Dziękujemy, że przyjęliście nasze zaproszenie i stawiliście się tutaj tak licznie, żeby wspólnie świętować to, że właśnie staliśmy się małżeństwem. Doceniamy, że nam kibicujecie i trzymacie za nas kciuki. Mając takie wsparcie, wiemy, że miłość, która nas połączyła, z roku na rok będzie silniejsza. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się na kartach naszej wspólnej historii jako wspaniałe wspomnienie.
Wasze zdrowie!

♥ 3

Podziękowania
Za wszystkie przebyte kilometry w drodze na nasz ślub. Za każde miłe słowo, życzenia i rady dla nowożeńców. Za ciepłe uśmiechy i szczere uściski dłoni. Za każdy toast wypity za nasze zdrowie. Za to, że jesteście z nami wtedy, gdy potrzebujemy tego najbardziej. Za to, że dzięki Wam to wesele jest prawdziwym świętem miłości!
Dziękujemy

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gazeta Weselna (@gazetaweselna)

Żartobliwe podziękowania dla gości

Nikt nie powiedział, że tekst podziękowania dla gości zawsze musi przypominać czuły i tkliwy list miłosny, choć romantyczny klimat tego dnia z pewnością temu sprzyja. Jeśli Wasze serca nie biją w tym rytmie, być może do gustu przypadną Wam podziękowania z humorem. Odrobina żartu w dniu ślubu to dobry sposób, żeby nieco rozluźnić atmosferę.

♥ 1

Hej Wy!
Co tu robicie? To jasne, dobrze się bawicie! W końcu wesele to prawdziwe święto miłości, a my postanowiliśmy spędzić je właśnie z Wami. Pijemy więc Wasze zdrowie i mamy nadzieję, że wypijecie też nasze. A więc… kieliszki w dłoń, a wszystkie buty na parkiet!
Wyśmienitej zabawy do białego rana
życzą Państwo Młodzi!

♥ 2

Piękni, młodzi, zakochani. To rzecz jasna o nas! Wy natomiast… pięknie się bawicie, z parkietu nie schodzicie i procentów nie szczędzicie. Takich gości ze świecą szukać. Nikt tak nie rozgrzewa parkietu do czerwoności. Dzięki Wam żadna impreza nie będzie nudna i żadna wódka nie zdąży się ocieplić. Oficjalnie wpisujemy więc Was na listę najlepszych gości weselnych i DZIĘKUJEMY za to, że jesteście.

♥ 3

Najpiękniejsza Para Młoda? Jest. Najzimniejsza wódka? Jest. Najlepsze jedzenie? Jest. Drodzy Goście, nie macie wyjścia. Na miano Najlepszych Weselników trzeba sobie zasłużyć. Pijcie, jedzcie i bawcie się do białego rana, ale nie zapomnijcie, że po każdej dobrej imprezie wraca się nie tylko z cięższą głową, ale też… lżejszym portfelem.
Dzięki za najlepszą zabawę!

Podziękowania dla gości wierszem pisane

Nic tak dobrze nie wyraża uczuć jak poezja! Czemu by więc nie zdecydować się na tekst podziękowania dla gości pisany wierszem? Dla tych, którzy lubią rymowanki, mamy wierszowane podziękowania, które możecie wykaligrafować na kartkach i wręczyć gościom albo wyrecytować podczas weselnego toastu, jeśli tylko macie nieco odwagi.

♥ 1

Dziś ślub bierzemy, się porobiło!
Wspólnie bawimy się na weselu.
Jakby nie patrzeć, jest całkiem miło,
Przekąski na stołach i gości wielu.
Lecz żeby nie było, że się nie cieszymy,
Piszemy Wam wierszyk, taki od siebie
I dzisiaj razem tu Wam ręczymy,
Że liczyć na nas możecie w potrzebie!
Z całego serca Wam dziękujemy
Za wszelką pomoc, za wszelkie rady
I prezent ten wręczyć w podzięce chcemy,
Lecz nie chowajcie go do szuflady!
Życzymy wszystkim świetnej zabawy,
Najlepszej imprezy na całym świecie,
Bo miłość kwitnie i klimat jest klawy,
Na wiosnę, jesień, w zimie i w lecie!

♥ 2

Fakt, że tu jesteś, to nie przypadek.
Przy stole zasiada mama i dziadek.
Jesteś też częścią naszej rodziny,
Tak wiele nas łączy, nie ma tu kpiny!
Jesteś wysoko na liście gości:
Mamy nadzieję, że się nie złościsz
I nie żałujesz imprezy doboru.
Jesteś tu przecież – nie masz wyboru!
Za ciepłe słowa, za pomoc wszelką,
Za bycie dla nas podporą wielką,
Z Tobą mieliśmy dziś znacznie mniej tremy
I za to, że jesteś, Ci dziękujemy!

♥ 3

Wiele nas łączy, jesteś nam bliski,
Należy się zatem Ci pokłon niski,
Że czas znalazłeś i miałeś chęci
Zapisać się bardziej w naszej pamięci.
To dla nas ważne, że jesteś dziś z nami,
Choć mogłeś piwo pić z kolegami.
Ten dzień szczególny to dla nas data,
Którą zapamiętamy do końca świata.
Tym bardziej nam miło, żeś częścią wesela,
Z Tobą jest lepsza dziś atmosfera.
Nie przedłużając, stokrotne dzięki.
Baw się wybornie w muzyki dźwięki.

Covidowe podziękowania dla gości weselnych

Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Niektórzy odwołali wesela, inni zdecydowali się świętować tylko w gronie najbliższych, a byli i tacy, którzy postawili na wirtualne spotkania. Nawet gdy nie dane było Wam być tego dnia razem, możecie przesłać gościom podziękowania za wsparcie w czasie Covid-19. To miły akcent w pandemicznej sytuacji.

♥ 1

Tego roku królować miała miłość, ale koronawirus postanowił z nią konkurować. My się jednak nie poddajemy! Nasze serca rozgrzewa gorące uczucie, a u boku mamy Was, naszych najbliższych. Dziękujemy, że wspieracie nas w tym, że mimo pandemii zdecydowaliśmy się powiedzieć sobie „tak”. Bo kiedy, jeśli nie teraz? Wznosimy toast za Wasze zdrowie!
Dziękujemy

♥ 2

Jeśli kochać, to tylko na 100%. A jeśli brać ślub, to tylko w towarzystwie takich osób, jak Wy – dla których pandemia nie jest wymówką i którzy specjalnie dla nas zakładają maseczki, zachowują dystans i dezynfekują dłonie oraz… gardła. Niech żyje miłość!

♥ 3

Kochani Goście,
mimo przeciwności losu, mimo krzyżującej nasze plany pandemii, mimo koronawirusa i mimo tego wszystkiego, co chciało nam przeszkodzić, postanowiliśmy zostać mężem i żoną. To również Wasza zasługa! Wspieraliście nas na każdym kroku, podtrzymywaliście na duchu i pocieszaliście dobrym słowem. To dzięki Wam jesteśmy dziś w tym miejscu i wygrała miłość. Dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobiliście i przede wszystkim za to, że jesteście obok zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. To dla nas niezwykle ważne.
Dziękujemy!


Autor

Z wykształcenia dziennikarka, z zawodu copywriterka, z zamiłowania językowa pasjonatka. Najlepiej relaksuje się, gotując lub czytając. Miłośniczka polskiej kuchni, słowiańskiej kultury i dobrej muzyki. Romantyczka z racjonalnym podejściem do życia, niezwykłą umiejętnością wyłapywania literówek i bezwzrokowego pisania.

Skomentuj