Ślub i wesele

QUIZ. Jakim typem gościa weselnego jesteś?

Na weselach jest trochę jak na jarmarku – głośno, tłoczno i nigdy nie wiadomo, kogo się spotka. W końcu rodziny są dwie, a osoby towarzyszące to często goście-niespodzianka. Jakie są typy gości weselnych i którym z nich jesteś?

Powielane stereotypów nie jest dobre. Prawda jest jednak taka, że wśród gości weselnych można wyróżnić kilka typów, o czym najlepiej wiedzą wszystkie pary po ślubie. I mimo że najważniejszymi osobami w tym dniu są nowożeńcy, to na ślubnej imprezie spotykają się dziesiątki różnych osobowości i to o nich warto powiedzieć coś więcej. Są jak mieszanka wybuchowa warzona w magicznym kotle z okazji waszego ślubu – typy gości, których możesz spotkać na weselu. Jeśli jesteś jeszcze przed ślubem, koniecznie ich poznaj!

Typy gości weselnych

▸ Fotograf amator – nieważne, ilu profesjonalistów z najlepszym sprzętem nie wynajęlibyście na swoje wesele, wśród gości zawsze znajdzie się mistrz kadru, który wie lepiej, zrobi to lepiej i koniecznie musi nagrać waszą przysięgę małżeńską, bo przecież nikt nie zrobi tego tak dobrze.

Rubaszny wujek – na pewno znasz ten typ gościa weselnego: wystarczy jeden kieliszek za dużo i do tej pory nieszkodliwy wujek rzucający niedwuznaczne żarty zamienia się w zawodowego tancerza, do którego musi należeć każdy kolejny taniec z panną młodą.

Urodzony wodzirej – książkowy ekstrawertyk, który uważa, że bez niego żadna impreza nie może się udać i czuje naturalny pociąg do mikrofonu, a kiedy już uda mu się wziąć go w ręce, rozkręca imprezę w swoim stylu, niestety często zapominając, że to nie on powinien być w centrum uwagi.

Łamaczka serc – to łowczyni, która nie odpuści żadnej okazji do znalezienia idealnego męża i nawet na nie swoim weselu będzie pławiła się w świetle reflektorów, skutecznie przykuwając wzrok wszystkich panów swoim zwodniczym, syrenim tańcem.

Grymaśna ciotka – muzyka za głośna, rosół za słony, a panna młoda jakaś taka zbyt wystrojona; na każdym weselu jest taka starsza pani, seniorka rodu, dystyngowana i wiecznie niezadowolona, która nie omieszka wytknąć każdego weselnego odstępstwa od ustalonych przez nią reguł.

Czy to wszyscy? Absolutnie! Choć z dużym prawdopodobieństwem to ich spotkasz na 9 z 10 wesel. A teraz? Sprawdź, jaki typem gościa weselnego ty jesteś!


JAKIM GOŚCIEM WESELNYM JESTEŚ?

1/10. Na ilu ślubach w swoim życiu byłaś/eś jako gość?


Skomentuj