Małżeństwo Narzeczeństwo

Sposoby na kwarantannę? Wybierzcie się… w podróż!

Koronawirus uwięził nasze ciała w murach domów, ale nigdy do końca nas nie zniewoli. Nie wie, że nawet w najciaśniejszych klatkach wciąż mamy wielkie serca. Na kwarantannę też są sposoby!

Podróżowanie w czasie pandemii? Zanim powiecie, że to:

  • nierealne,
  • ryzykowne,
  • i wysoce niestosowne…

…szybko wyjaśniamy, że to możliwe, bezpieczne i w dodatku piękne. Bo podróż ma niejedno imię i choć ciała są uwięzione w bezpiecznych klatkach  domów, to nic nie ogranicza umysłów. Wspomnienia nie dają się zniewolić i choć teraźniejszość jest nieciekawa, a przyszłość niepewna, przeszłość należy tylko do was. Odwiedźcie ją! Cofnijcie się w czasie do najpiękniejszych wspomnień. Odświeżcie miłość, przyjaźń, ciepłe, rodzinne momenty. Kwarantanna może być właśnie tym czasem – najlepszym, by celebrować piękne chwile. Jak podróżować w czasie kwarantanny?

Sposoby na kwarantannę dla dwojga

POTĘGA KADRU

Fotografia – moment zatrzymany na zawsze. Trwaj chwilo, jesteś piękna! Zdjęcia mają to do siebie, że najlepiej ogląda się je z kimś. We dwoje okraszacie je komentarzami, które przywołują ciekawe anegdoty, a czasem i fakty, które dotąd były znane tylko jednej ze stron. Niech dziś dzięki wam zdjęcia ożyją. Niech rozbrzmią na nowo ich cudowne legendy. Otwórzcie album ze zdjęciami, sięgnijcie po pliki na dysku i przenieście się w czasie, w wam tylko znany, „stary”, wspaniały świat.

KARCIANA GRA DLA PAR

Planszówki, karcianki. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Trzeba jednak przyznać, że gdy nie możecie wyjść z domu, wizja wspólnej gry karcianej wydaje się nad wyraz kusząca. To może być dobrze znane Monopoly, Scrabble czy ĄĘ od Kamili Kalińczak, ale możecie sięgnąć też po coś specjalnego: Karty Relacji, czyli gra dla par, która pozwoli wam się lepiej poznać. Zestaw kilkudziesięciu pytań, które będą dobrym początkiem dla rozmów – czasem śmiesznych, a czasem całkiem poważnych i WAŻNYCH.

“Karty Relacji”, czyli karcianka, którą możecie wydrukować samodzielnie. Śmigajcie do wpisu i pobierzcie grę dla par

TAJNE POWIEDZENIA

To cudowna podróż, a biletem do niej jest czasami tylko jedno słowo, powiedzenie, skojarzenie. Kto z nas nie ma całego naręcza haseł, znanych tylko najbliższym? Zabawcie się w deszyfrantów – przytaczajcie powiedzenia, na pozór zwyczajne słowa, slogany i hasła, które przeniosą was do minionych cudownych chwil. Niech druga osoba odgadnie, o jaką sytuację chodzi. Pozwólcie, by słowo dało początek wyprawie do świata wspomnień. Ciekawe, kto będzie lepszy. To ważne, bo zwycięzca jutro nie zmywa. Albo szykuje śniadanie!

ZMIENIACZE CZASU

Ptasie pióro znalezione na pierwszym wspólnym spacerze? Zasuszony kwiat? A może kapsel z Tymbarka, który on wręczył ci, próbując nieudolnie (ale słodko) wyznać miłość? Takich przedmiotów jest wiele – niektórzy skrzętnie je gromadzą, by w dowolnej chwili stały się „mentalnym świstoklikiem”, przenoszącym w świat cudownych chwil.

Dla niektórych z was taki sposób na kwarantannę i podróż w czasie to Gazeta Weselna. Najpiękniejsza pamiątka ślubna, gdzie tematem wprost z okładki jest prawdziwa, szczera miłość. Wasza miłość! Opisana profesjonalnie i ze smakiem. Dokładnie tak, jak chcieliście. Odświeżycie z jej pomocą wiele pięknych wspomnień. Przypomnicie nie tylko ślub i wesele, ale też wiele innych wspaniałych momentów. Niech rozweselą wasze serca w ten smutny, dziwny czas.

Pamiętajcie! Nawet najgorszy wirus nie odbierze nam wolności do podróży w czasie, w nasze prywatne i piękne wspomnienia. Jeśli – jak śpiewał Ryszard Riedel – w życiu piękne są tylko chwile”, to dziś dajcie się zabrać w najpiękniejszą podróż w życiu!

Autor

Filolog polski z norweskimi zapędami. Miłośniczka list i tabel (zupełnie jak nie humanistka), a także literatury i dobrego kina. Pasjonatka fitness. Zbiera książki. Zbiera winyle. One też zbierają: kurz. Chyba melomanka. Bywa, że megalomanka. A może po prostu tylko Anka… ale z iskrą.

Skomentuj