Ślub i wesele

Jak poprosić o świadkowanie? TOP 9 pomysłów. Zrób to w wielkim stylu!

No dobrze, narzeczony jest, data ślubu ustalona, sala, suknia i zespół wybrane, ale… o rany! Co ze świadkową? Kogo wybrać i jak poprosić o świadkowanie, żeby wybrana osoba nie śmiała odmówić? Mamy najlepsze pomysły na prośby o świadkowanie i nie zawahamy się ich Wam zdradzić!

Prośba o świadkowanie – to prawie jak… oświadczyny?!

Tak, tak! Dobrze czytasz, nie przecieraj oczu. Pomyśl sama: co prawda nie wręczysz pierścionka zaręczynowego swojej przyszłej świadkowej ani nie uklękniesz na kolano (chociaż… jeśli bardzo chcesz…), ale pozostałe elementy się pokrywają. Wypowiadasz magiczne czy zostaniesz, a zamiast pierścionka tej uroczystej chwili towarzyszy inny gadżet: bransoletka, kubek z pytaniem, zdrapka. O nich porozmawiamy później. 😉

Wiele dziewczyn przyznaje, że wybór świadkowej jest jak zaręczyny. I właśnie dlatego traktują to jako zabawę, odpowiednik oświadczyn, a zarazem jedyną okazję, kiedy mogą choć trochę wczuć się w rolę mężczyzny i przekonać się jak to jest, gdy czeka się, aż padnie krótkie, ale zmieniające wszystko: TAK. 

Kogo wybrać na świadka? 

Kogo tylko chcesz! Naprawdę nic i nikt cię nie ogranicza! Twoim świadkiem na ślubie nie musi być krewny, lecz ktoś, z kim odbierasz na tych samych falach, kto jest ci bliski, niezawodny i wiesz, że na tę osobę zawsze możesz liczyć. 

Pamiętaj też, że świadkowa to osoba, która organizacyjnie wesprze cię najmocniej. Ponadto to właśnie jej podpis będzie widniał na waszych dokumentach po złożeniu przysięgi małżeńskiej. To z pewnością ogromny zaszczyt! Czy jednak wiesz, że świadek nie musi być osobą wierzącą? Ba! W dodatku nie ma wskazań co do płci świadków i wcale nie musi to być kobieta i mężczyzna! Świadkować mogą wam na przykład dwie kobiety albo dwóch mężczyzn. I jak, masz już kogoś na myśli? To wspaniale! A zatem…

Kiedy poprosić o bycie świadkową?

Oczywiście opcja „na ostatnią chwilę” nie wchodzi w grę, nawet jeśli jest to bardzo bliska przyjaciółka, która nie pogniewa się z powodu twojej opieszałości. Pamiętaj, że im szybciej ogarniesz się z tematem, tym lepiej również dla ciebie: przecież świadkowa zazwyczaj pomaga i wspiera cię na długo przed weselem. Asystuje przy wyborze sukni, często uczestniczy przy przymiarkach, a poza tym organizuje wieczór panieński, więc świetnie, jakby miała na to wszystko trochę czasu. A więc… kiedy poprosić o bycie świadkową? Trzy miesiące to absolutne minimum! 

Jak poprosić o świadkowanie? Poznaj najciekawsze pomysły

Właśnie! Dochodzimy do sedna sprawy! Znalazłaś już osobę, którą chcesz zapytać o bycie świadkiem na weselu? Wspaniale! Zatem jak poprosić ją o świadkowanie? Masz dwa wyjścia.

I. WERSJA EMOCJONALNA NA WZÓR BRAZYLIJSKICH TELENOWEL

Jak poprosić o świadkowanie, bez planu i bez żadnych przygotowań? Bardzo łatwo! Wystarczy, że wpadniesz do swej przyszłej świadkowej jak bomba, piszcząc, śmiejąc się i płacząc jednocześnie (seriale brazylijskie udowadniają, że da się zrobić wszystkie te rzeczy na raz), a przy tym wołając coś w stylu: Aaaaaaa! Iksigrek mi się oświadczył! Wychodzę za mąż! A ty będziesz moją świadkową!

Po takim wyznaniu może stać się wszystko. Na przykład: możecie w duecie płakać, śmiać i się i piszczeć oraz skakać po pokoju, a także machać rękami w ekscytacji, udając dwa zrywające się do lotu kormorany. Jeśli ci się poszczęści, być może przyszła świadkowa zemdleje z wrażenia i emocji. Całkiem możliwe, że ty także zemdlejesz z wrażenia i emocji, a nabite podczas upadku guzy i siniaki jeszcze długo będą wam przypominały ten emocjonujący moment.

II. PROŚBA O ŚWIADKOWANIE POMYSŁY

Jeśli nie chcesz mdleć, piszczeć i krzyczeć, ani udawać odlatującego kormorana, i zależy ci, aby prośba o świadkowanie była wydarzeniem pełnym klasy, radosnym i niezapomnianym, skorzystaj z naszych porad. Oto najlepsze pomysły na to, jak poprosić o świadkowanie wybraną osobę. Zainspiruj się!

1. Czy zostaniesz moją świadkową, czyli kartka z wyznaniem i pytaniem

Masz talent literacki i tzw. lekkie pióro? Wykorzystaj to! Napisz przyjaciółce list lub ułóż wiersz, w którym prosisz, by została twoją świadkową! To pomysł pełen wzruszeń: bardzo elegancki, w starym dobrym stylu. 

2. Jak poprosić o świadkowanie? W formie zdrapki!

Zdrapkom zawsze towarzyszy dreszczyk emocji! Co będzie pod spodem? Oczywiście w tym przypadku będzie to pytanie „czy zostaniesz moją świadkową?”. Wykorzystaj moment zaskoczenia i dołóż przyjaciółce emocji: kup kilka tradycyjnych zdrapek lotto, a wśród nich umieść jedną wyjątkową, od Ciebie!

3. Układanka z pytaniem o świadkowanie

Twoja świadkowa lubi umysłowe łamigłówki, puzzle, kalambury? Zadaj jej pytanie o świadkowanie w formie zagadki lub daj do ułożenia puzzle, na których umieszczona będzie stosowna prośba. Dobra zabawa gwarantowana!

4. Butelka ze spersonalizowaną etykietą-prośbą o świadkowanie

Wino lub szampan ze spersonalizowaną etykietą? Doskonały pomysł! Gdy twoja kandydatka zgodzi się być świadkiem na ślubie, możecie od razu wznieść toast. To prosty sposób, by wprowadzić was w szampański humor podczas omawiania wesela! 

5. Prośba o świadkowanie: magiczny kubek z ukrytym pytaniem 

Czym jest magiczny kubek? To uroczy gadżet: wlej do niego gorący napój i patrz, jak pojawia się na nim piękny rysunek oraz napis „czy zostaniesz moją świadkową?” Cudowna pamiątka i pełen ciepła (dosłownie!) sposób na poproszenie kogoś o świadkowanie. 

6. Bransoletka z prośbą o świadkowanie

To fantastyczny pomysł nie tylko, by zapytać, czy wybrana osoba zostanie twoją świadkową, ale także cudowny gest upamiętniający waszą przyjaźń. Bransoletkę schowaj do eleganckiego pudełeczka i opatrz stosownym pytaniem. Możesz też nabyć zestaw dwóch bransoletek, opisywanych jako „bransoletki przyjaźni”. Taki gest z pewnością rozczuli twoją przyjaciółkę!

7. Kosmetyki dla przyszłej świadkowej 

Co powiesz na eleganckie kosmetyki do pielęgnacji? Uroczo zaprezentują się miniaturki produktów opatrzone karteczką z pytaniem o świadkowanie. Jeśli twoja przyszła świadkowa lubi dbać o siebie, relaksując się w wannie pełnej piany, ten pomysł będzie strzałem w dziesiątkę!

8. Coś do ubrania: koszulka, chusta, a może szlafrok?

Nie musisz umieszczać tam pytania. Furorę robią napisy w stylu „moja świadkowa to królowa/ bridesmaid/ świadek koronny” itp. Śmieszny napis możesz wydrukować na każdej części garderoby, jaka przyjcie ci do głowy! To może być idealny strój dla świadkowej na wieczór panieński. Zapakuj go w niezwykły sposób. Na opakowaniu możesz umieścić karteczkę z klasycznym pytaniem: czy zostaniesz moją świadkową? 

9. Jak poprosić o świadkowanie? Postaw na ciasteczko  z wróżbą

Ciasteczko, w którym skrywa się karteczka z pytaniem o bycie świadkiem? Ono naprawdę wywróży przyszłość, ponieważ wierzymy, że po takiej niespodziance twoja przyszła świadkowa na pewno powie TAK! 


A Ty? Jak poprosiłaś swoją świadkową o pełnienie tej zaszczytnej funkcji? Czy była to uroczysta i niezapomniana chwila? Jak oceniasz swój wybór po latach? Jak spisała się twoja świadkowa?

Autor

Filolog polski z norweskimi zapędami. Miłośniczka list i tabel (zupełnie jak nie humanistka), a także literatury i dobrego kina. Pasjonatka fitness. Zbiera książki. Zbiera winyle. One też zbierają: kurz. Chyba melomanka. Bywa, że megalomanka. A może po prostu tylko Anka… ale z iskrą.

Skomentuj